дивись.info

Європарламент закличе країни ЄС надати Україні зброю

Європарламент закличе країни ЄС надати Україні зброю

Наразі немає жодних обмежень для постачання країнами-членами ЄС зброї Україні.

Про це йдеться в тексті спільної резолюції Європарламенту по Україні.

“Європарламент нагадує, що 16 липня Рада ЄС скасувала ембарго на постачання зброї Україні, і таким чином наразі немає якихось заперечень, у тому числі правових обмежень для держав-членів надавати озброєння Україні, зокрема, на підставі договору про аренду”, – йдеться в тексті резолюції.

“Європарламент вважає, що ЄС повинен вивчити способи підтримки українського уряду задля зміцнення оборонного потенціалу України  і захисту її зовнішніх кордонів, базуючись на досвіді трансформації збройних сил країн-членів ЄС, які входили до колишньої Організації Варшавського договору, особливо в рамках вже наданої навчальної підготовки збройним силам в інших частинах світу”, – говориться в документі.

Окрім того, як повідомляється, ЄП підтримує існуючі поставки нелетального обладнання Україні.

В іншому пункті резолюції також відзначається прийняття ВР закону, який скасовує позаблоковий статус України.

“Європарламент підтримує президента Петра Порошенко, який заявив, що Україна зараз терміново повинна зосередити увагу на політичних, економічних і соціальних реформах, і відзначив,  що вступ до НАТО-це питання, яке повинне бути винесене на Всеукраїнський референдум, на більш пізній стадії”,  – говориться в тексті документу.

Окрім того, в резолюції підкреслюється, що наближення України до ЄС стоїть окремо від питання вступу в НАТО.

Нагадаємо, раніше депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський заявив, що Захід повинен поставити Україні ту кількість зброї, яка зрівняла б її шанси у війні з Росією.

Українська правда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.