• USD: 41.60
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

На Львівщині відбудуться заходи, присвячені 60-ій річниці від дня народження Ігоря Білозора

На Львівщині відбудуться заходи, присвячені 60-ій річниці від дня народження Ігоря Білозора

Постать Ігоря Білозора сьогодні як ніколи потрібна нашій державі. І всі заходи, присвячені 60-тій річниці від дня народження цього талановитого композитора — це не дань пам'яті про нього, а радше відчуття, що ця людина займає важливу сторінку в історії українського народу, повідомили у прес-службі ЛОДА

На цьому наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка на першому засіданні оргкомітету із вшанування пам'яті І. Білозора.

Під час засідання члени оргкомітету, до якого увійшли народна артистка України Оксана Білозір, відомий український поет-пісняр Богдан Стельмах, народний артист України Мар'ян Шуневич рекомендували низку заходів, які відбуватимуться у Львівській області протягом цього року, починаючи від дня народження композитора — 24 березня.

Зокрема, заплановано провести концерт-реквієм “Містерія пам'яті Ігоря Білозора” у Львівській філармонії за участю Оксани Білозір, Мар'яна Шуневича, ВІА “Ватра”. Музика композитора зазвучить і у виконанні симфонічного оркестру “Іnso-Львів”.

Окрім того, учасники оргкомітету обговорили питання щодо публікації нотної збірки пісень, а також спогадів друзів композитора під назвою “Ігор Білозір живий”. Також запропоновано видати аудіо диски пісень Білозора для розповсюдження у навчальних закладах області та провести конкурс поетів-піснярів ліричної пісні.

За підсумками засідання оргкомітету, голова ОДА доручив узагальнити перелік заходів із вшанування пам'яті Ігоря Білозора на весь рік для остаточного затвердження.

Зазначимо, сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації підписав розпорядження №30/0/5-15 “Про створення організаційного комітету з вшанування пам'яті композитора Ігоря Білозора”.

Довідка:

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові у Галичині. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І. Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся у 1969 році на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».

Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.

Від 1977 року — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині.

Побитий 8 травня 2000 року у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: