дивись.info

Соціально незахищені львів’яни стануть театральними акторами

Соціально незахищені львів’яни стануть театральними акторами

Незабаром у Львові розпочнеться робота над спільним проектом управління культури ЛМР, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, ГО «Народна допомога», Інституту екуменічних студій Українського католицького університету та  Фундації “JUTROPERA” (Польща) з циклу “Голос виключених”: постановка вистави “У пошуках короля Ліра” Верді, акторами в якій є представники соціально незахищених груп населення повідомили у прес-службі ЛМР

«У рамках міжнародної діяльності Фундація “JUTROPERA” планує реалізувати цей проект у Львові. В українських реаліях, окрім перелічених соціально виключених груп населення, до вистави будуть залучені учасники АТО.

Робота над постановкою вистави “У пошуках короля Ліра” Верді відбуватиметься у кілька етапів і завершиться прем’єрою у грудні 2015 року у Львові та грудні 2016 року у Вроцлаві», – зазначають організатори.

Перший етап проекту має на меті залучити групу волонтерів (15-20 осіб), які пройдуть навчання, щоб в майбутньому стати тренерами та працювати із підопічними та координувати проект у Львові.

Навчання буде відбуватися з 2 до 7 лютого з 14.00 до 16.00 год. в головному корпусі УКУ (вул. І. Свєнціцького, 17).

Усі зацікавлені в цьому проекті зможуть взяти участь у презентаційному семінарі та детальніше ознайомитися із проектом та умовами участі у ньому.

Семінар відбудеться 2 лютого о 14.00 год в Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2а).

Для участі в проекті не потрібні навики акторської майстерності! 

Довідка

Фундація “JUTROPERA”, Польща:

Фундація заснована у 2009 році при Великому театрі в Познані, та впродовж 2009-2012 років реалізувала ряд освітніх заходів на теренах Великопольського воєводства. На даний час Фундація працює над двома основними напрямками. Перший – це реалізація програми підготовки “Європейська столиця культури Вроцлав-2016”. Іншим важливим напрямком діяльності є міжнародна діяльність, яка включає проведення тренінгів та виступів за межами країни, з особливим акцентом на Латинську Америку.

Цикл “Голос виключених”:

Авторська вистава Міхала Знанецького “У пошуках короля Ліра: Верді”, яка реалізовувалася Фундацією впродовж 2013 року у Вроцлаві, відкрила цикл “Голос виключених” з метою залучення до світу музики і театру людей, які, як правило, мають обмежений доступ до мистецтва.

Прем’єра вистави відбулася у липні 2013 року у Вроцлаві. Крім професійних зірок опери та театру акторами стали також і люди похилого віку, мешканці будинків соціальної опіки, що належать до Міського центру соціальних послуг у Вроцлаві.

Завдяки участі літніх людей у проекті, вистава переосмислюється, посилюється справжні життєвий досвід і емоції кожного учасника, які стають частиною постановки.

Протягом наступних років будуть створюватись нові вистави, в яких поряд з відомими артистами виступатимуть представники різних соціально виключених груп . В творчому доробку Міхала Знанецького більш ніж двадцять років співпраці з такими уразливими групами, як мешканці хоспісів, в’язниць, психіатричних лікарень та сиротинців, за що митець неодноразово отримував нагороди на визнання.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.