дивись.info

Львів приймає уже третю хвилю кримських переселенців

Львів приймає уже третю хвилю кримських переселенців

Волонтери почали опікуватся вже третьою хвилею переселенців із окупованого Криму до Львова.

Про це переселенець із Криму і громадський діяч Енвер Бекіров розповів “Громадському радіо“.

У Львові переселенці намагаються відкривати бізнес. На думку Бекірова, бізнесу переселенців побільшає, бо зараз із півострова виїжджають бізнесмени середньої руки.

“Якщо ми поглянемо на динаміку переселень, то в березні, в квітні, та навіть ще в лютому – це люди, які тікали від війни, вони розуміли, які події будуть пов’язані з анексією, з референдумом, яким чином буде реагувати міжнародна спільнота і Україна”, – сказав він.

“Коли Крим віджали, як кажуть, без жодного пострілу, і люди зрозуміли, що війни не буде, то вони почали повертатися в Крим: там власність, бізнес, рідні”, – зазначив Бекіров, який і сам переїхав із родиною до Львова 1 квітня 2014 року.

За його словами, “друга хвиля людей зрозуміли, що обіцянки, які надавала російська влада і самопроголошена кримська влада, відрізняються від реальних фактів”.

“Коли почались переслідування тих, хто не сприйняли ці зміни, люди почали виїжджати”, – сказав громадський діяч.

“Третя хвиля, яка відбувається зараз (я говорю більше за Крим), – це люди, які не хочуть, щоб їхні діти були призвані військовими в російську армію, це люди, які зрозуміли, що розвиток їхнього бізнесу в цих умовах неможливий”, – пояснив Бекіров.

На його думку, є декілька причин того, що багато переселенців обирають Львів:

“По-перше, подалі від агресора. Це область, найбільш віддалена від Росії і ближча до Європи. По-друге, перша хвиля людей, яких зустріли зі щирістю, співчуттям, які відчули допомогу львів’ян, повідомляли своїм родичам про ці умови. По-третє, Львівщина – це транзитна зона. Багато родин хочуть отримати закордонний паспорт, візу і виїхати в різні країни Європи”.

“Кримчани поїхали у саме у Львів, по-перше, тому що була заява мера Львова Садового, який сказав, що вони готові приймати всіх, хто проти окупації. Перша хвиля була у Львів, і дуже гарне було ставлення до переселенців. Були декілька місць компактного поселення – готелі, різні заклади Департаменту соціального захисту, будинки для інвалідів, інтернати”, – пояснив Бекіров.

“Люди, які мали досвід підприємницьої діяльності, які мали якісь ресурси, відкрилися тут у Львові, тому що тут створені хороші умови”, – наголосив він.

Бекіров зазначив, що Мережі центрів зайнятості і фінансової допомоги на півроку не достатньо, аби “люди могли існувати”. Відтак, діють різні програми.

Зокрема, управління Верховного комісара у справах біженців та організація “Крим-СОС” впроваджували 2 програми, одна з яких орієнтована на зайнятість і бізнес для переселенців.

“Спочатку активної фази в АТО, коли все почалося на Сході, ми зіткнулися з таким явищем як преселенці з Луганська і Донецька. Це були родини, які бачили війну, жінки з дітьми, які виїжджали з-під обстрілів. І якщо спочатку ми допомагали тільки переселенцям з Криму, то пізніше до нас приєдналися переселенці з Луганська і Донецька”, – зазначив Бекіров.

“І зараз “Кримська хвиля”, яка створилася ще в квітні, має в своєму складі також волонтерів зі Сходу. Близько 10 тисяч переселенців з Донбасу зараз перебувають на Львівщині”, – сказав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.