дивись.info

Система зайнятості і профтехосвіти має відповідати сучасному ринку праці, – Синютка

Система зайнятості і профтехосвіти має відповідати сучасному ринку праці, – Синютка

У Львівській ОДА напрацюють пакет змін до законодавства України про занятість населення. Ці зміни, в першу чергу, спонукатимуть безробітних працевлаштовуватись, або освоювати виробничі професії. Про це сьогодні йшлось на апаратній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, повідомили у прес-службі ОДА

За словами керівника області, система зайнятості і профтехосвіти на сьогодні потребує серйозного переформатування під сучасні потреби ринку праці.

«Для створення нових робочих місць сьогодні дуже не вистачає кваліфікованої робочої сили певного галузевого спрямування. Проте наша система зайнятості і профтехосвіти абсолютно не дає відповіді на ті виклики, які сьогодні ставить економіка області. Тому що, для прикладу, адвокат чи юрист не сядуть за кермо трактора, не стануть за токарний верстат. Ми готуємо зовсім не тих спеціалістів. Це треба переформатувати», – зазначив Олег Синютка.

На думку голови ОДА, для вирішення питання з підготовки фахівців робітничих спеціальностей слід негайно вносити конкретні зміни до законодавства, які б змушували одних безробітних працювати, а інших перекваліфіковуватись і освоювати актуальні професії.

«У нас викривлена система підготовки кадрів. Інвестори не хочуть вкладати кошти у виробництво, адже розуміють, що не знайдуть тут потрібного фахівця. Замість того, щоб готувати робітничі кадри, ми роздаємо гроші тим, хто не хоче працювати. Тому основне завдання – максимально зробити так, щоб людям було комфортно працевлаштовуватись, а не просто перебувати на обліку» , – резюмував Олег Синютка.

Зазначимо, що за словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, у 2014 році реально створено 1959 нових робочих місць. Зокрема, 983 безробітних отримали одноразову допомогу та започаткували власну справу (на третину більше від попереднього року), та 976 осіб працевлаштовані на нові робочі місця за рахунок компенсацій роботодавцям єдиного внеску.

Особливу увагу також зорієнтовано на сільську місцевість, де у минулому році зареєструвались 262 підприємці.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.