• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

Після сюжету журналіста ворог знищив цілу мінометну батарею, - військовий

Після сюжету журналіста ворог знищив цілу мінометну батарею, - військовий

Журналіста «Інтера» командир бригади вигнав з позицій через те, що після сюжету, який той журналіст видав в ефір, ворог знищив мінометну батарею.

Про це під час прес-конференції-дискусії на тему:  «Як висвітлення у ЗМІ 4-ої хвилі мобілізації впливає на її хід?» повідомив офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Віталій Іванов, який позавчора повернувся з зони АТО, повідомили у Львівському прес-клубі

- Ви, напевно, бачили сюжет у січні, коли командир однієї з бригад вивів з позицій журналіста «Інтера». І той журналіст сказав, що його вигнали. Але не сказав за що. А вигнали його за те, що мінометна батарея, яку він знімав, після виходу сюжету в ефір, була знищена. І там за кадром чути, що командир погрожує журналістові мало не розстрілом, - каже Віталій Іванов.

Тому під час цієї дискусії він закликав журналістів знімати сюжети чи робити фотографії так, щоби неможливо було прив’язатися до місцевості – щоб не було видно ні залізничної колії, ні дерева, ніякого іншого розпізнавального об’єкту.

- Проти нас працює потужна система, яка будь-яку нашу фотографію може використати у своїх цілях, - каже підполковник.

За словами  військового журналіста, самі вони дуже виважено підходять до висвітлення будь якої інформації та багато разів перевіряють інформацію. Так, наприклад, не подають у пресі справжніх імен своїх героїв, вказують тільки псевда. Тому найкраще використовувати саме їхні матеріали.

- Я в прес-центрі АТО займався формуванням бойового номера газети з тих історій, які нам розповідали на блок-постах.  Однозначно, що матеріали, які робляться у зоні бойових дій, треба розповсюджувати. Щоб люди в тилу могли бачити, що роблять на передовій, - каже Віталі Іванов.

Там наші військові, навіть, шукали найвлучнішого визначення для ворога, з яким воюють.
- Ми думали, як назвати тих людей, які воюють на тому боці. Вони виступають, як пірати. Вони просто приходять і вбивають місцеве населення.  У них стоїть завдання: стріляти кожен день,  кожну годину, щоп’ять хвилин. Не має значення з чого, аби стріляти і залякати місцевих людей.

Іншої мети у них нема. І їм це вдається, – характеризує він ворога.

Також за його словами, у зоні бойових дій немає ані українських газет, ані українського телебачення, тому що немає можливості зловити сигнал. Зате є дуже багато російського.
- Основним джерелом розповсюдження інформації на передовій є волонтери, тому що вони доїжджають туди, куди навіть пошта не доходить, - каже Віталій Іванов.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: