Учасники АТО зможуть отримати житло, сплативши лише 30% вартості (відео)
На сьогоднішній день статистика щодо загальної площі зарезервованої землі для учасників Антитерористичної операції на Сході України невтішна. На перешкоді стоять бюрократичні перепони, незнання громадянами своїх прав та можливостей. Лише у Львівській області 50 сімей загиблих на Сході бійців потребують покращення житлових умов. Усього в регіоні 858 людей звернулись із заявою про отримання земельної ділянки. ГО «Доступне житло Львівщини» ставить перед собою мету забезпечити необхідною житловою площею учасників АТО та їх сімей у найкоротші терміни.
Сьогодні, 23 лютого, у Львові відбулася прес-конференція, під час якої була продемонстрована презентація цілей та механізмів реалізації Програми забезпечення житлом учасників АТО, повідомляє кореспондент Дивись. Інфо.
За словами Івана Росоловського, автора вищевказаної програми, перший етап реалізації проекту розрахований на 5 років. За цей термін передбачено будівництво понад 3 тисяч м. кв. житла для учасників Програми. Це дасть можливість отримати понад 25 квартир завдяки реалізації дієвого-фінансово-економічного механізму соціальної ціни.
Згідно із планом діяльності Програми, для того, щоб отримати в особисту приватну власність житлове майно, учасник АТО повинен сплатити лише 30% її вартості. Інакшими словами, 30% квартир із житлового багатоквартирного будинку будуть розподілені за особливою (пільговою ціною), що складає – 70% ринкової вартості майна.
Для учасників бойових дій на Сході України органи місцевого самоврядування виділяють земельну ділянку із передбачуваного для цього резерву. Цільове призначення виділеної земельної ділянки – будівництво багатоквартирного житлового будинку. Всі питання попередньо вирішуються та узгоджуються із учасниками АТО.
Програма має на меті забезпечити необхідним житлом учасників АТО та членів їхніх сімей та запровадити пільгову ціну для учасників АТО та членів їх сімей, як осіб, які потребують покращення житлових умов.
Ініціатива Програми є трьохсторонньою і передбачає тісну співпрацю ГО «Доступне житло Львівщини» із органами місцевого самоврядування та учасниками АТО.
Як це відбувається?
Учасник АТО звертається у органи місцевого самоврядування із заявою для виділення земельної ділянки. Міська рада надає землю під будівництво багатоквартирного житлового будинку. Далі відбувається розподіл квартир для сімей загиблих учасників АТО та інвалідів, які в наслідок бойових дій втратили свою працездатність. Це належить до компетенції Громадської організації. На передостанньому етапі розподіляється житлове майно за ціною нижчою на 70% від ринкової вартості. Учасник АТО отримує квартиру після того, як сплачує 30% її вартості.
Як здійснюється розподіл квартир?
Органи місцевого самоврядування розподіляють частину земель для учасників АТО, які подали заявку та мають право на виділення земельної ділянки. Частина земель також розподіляється між сім’ями загиблих учасників Антитерористичної операції та інвалідів АТО, які в наслідок травми втратили працездатність (компетенція ГО).
Програма також передбачає:
- спеціальну ціну, яка є нижчою на 25% від ринкової для 20% об’єкту;
- номінальну ціну, нижчу на 10-15% від ринкової на 30% об’єкту;
- загальну ринкову ціну - для 20% об’єкту.
Координатор програми Соломія Курман повідомила, що із заявою про отримання земельної ділянки на Львівщині звернулись 858 людей, 234 учасника АТО перебувають на квартирному обліку, ще 50 сімей загиблих учасників бойових дій на Сході України потребують покращення житлових умов.
Вона повідомила, що більшість відповідей розпорядників інформації - міських, сільських та селищних рад на запити ГО до публічної інформації вказували на те, що на сьогоднішній день вільні території відсутні. Також не видавались дозволи на розробку проектів землеустрою під будівництво.
Однак, є і позитивні новини. Так, в деяких населених пунктах резервація земель для учасників АТО все-таки передбачена. Наприклад, у Дрогобичі – це 12 га землі, у Давидові – 2 га.
За словами Росоловського, на сьогоднішній день програма вже діє. Робота розпочалася ще у жовтні минулого року. Територіальні обмеження – Львівська область, однак планується поширення на інші регіони України.