дивись.info

Через зменшення обсягів споживання ПАТ «Львівгаз» недоотримав 100 млн грн

Через зменшення обсягів споживання ПАТ «Львівгаз» недоотримав 100 млн грн

Впродовж 2014 року споживачам Львівської області було протранспортовано 1,5 млрд. м3 природного газу, що на 270 млн. кубометрів менше, аніж в аналогічному періоді минулого року. При цьому суттєве скорочення блакитного палива спостерігається в усіх категоріях споживачів. Так на 18% менше газу використали промислові підприємсва, на 25% бюджетні організації, на 19% тепловики та на 13% населення, повідомила Дивись. Інфо прес-служба ПАТ “Львівгаз”.

Загальне скорочення обсягів споживання газу на Львівщині позначилося на фінансовій діяльності ПАТ «Львівгаз». Адже основним джерелом прибутків компанії є тарифи на постачання і транспортування газу, які затверджує Національна комісія, що здійснює держвне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Так, в 2014 році підприємству було розраховано тариф на транспортування газу на рівні 1,8 млнрд.м3, Оскільки, впродовж року обсяги споживання газу скоротилися на 15%, то підприємство недоотримало 100 млн. грн.

Ці кошти компанія мала намір скерувати на заходи із забезпечення безперебійного постачання газу в регіоні. Зокрема, модернізацією газових мереж та оновлення технічного оснащення аварійних служб. Окрім того, через брак фінансів не вдасться в повному обсязі профінансувати програму із забезпечення споживачів лічильниками газу.

«Щоб компанія змогла в повному обсязі виконувати покладені на нас функції і забезпечувати в регіоні безперебійне та безаварійне постачання газу необхідно щоб надходження були на рівні з витратами на основні потреби. Для цього потрібно, щоб НКРЕКП прийняла відповідне рішення про збільшення тарифів на постачання і транспортування газу відповідно до теперішніх обсягів споживання газу в регіоні» – зауважив перший заступник голови правління, заступник з постачання та обліку газу Володимир Король.

На сьогодні, щоб попередити винекнення аварійних ситуацій та завершити заплановані роботи, компанія використовує резервні фонди – тобто матеріали та обладнання закуплені раніше. Разом з тим, змушена скорочувати свої витрати та вдатися до оптимізації чисельності працівників, посади яких дозволяють централізувати адміністративно-управлінські функції на головному підприємстві.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.