дивись.info

На Львівщині ще восьмеро громадян реабілітують на підставі законодавства України

На Львівщині ще восьмеро громадян реабілітують на підставі законодавства України

Сьогодні, 13 березня, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак провів чергове засідання комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих та соціального захисту жертв політичних репресій, повідомила прес-служба ЛОР.

На цьому засіданні члени комісії розглянули вісім звернень громадян – жителів Львівської області. Вони народилися у родинах, виселених із політичних мотивів у Російську Федерацію, зокрема, у Читинську, Кемеровську та Амурську області, в Іркутськ та Якутію, і є реабілітованими за законодавством Російської Федерації.

За результатами розгляду цих восьми заяв жертв політичних репресій було ухвалено рішення про реабілітацію громадян на підставі законодавства України.

Довідка

Відповідно до статті 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» передбачено реабілітацію громадян, які були заслані і вислані з постійного місця проживання та позбавлені майна за рішенням органів державної влади і управління з політичних, соціальних, національних, релігійних та інших мотивів під приводом боротьби з куркульством, противниками колективізації, так званими бандпособниками та їх сім’ї.

         Окрім того, потерпілими від політичних репресій (відповідно до рішення Львівської обласної ради від 10.03.2009 р. № 850) вважають таких осіб: – які народилися в місцях позбавлення волі у жінок, ув’язнених з політичних мотивів, або примусово поміщених у лікувальні заклади; – які в дитячому віці перебували разом з батьками, один з яких був ув’язнений з політичних мотивів, у засланні, на виселенні або спецпоселенні; – які залишилися без опіки батьків, один з яких чи обоє були репресовані.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.