дивись.info

Якщо не зробити громади союзниками держави – буде велика біда, – Садовий (фото)

Якщо не зробити громади союзниками держави – буде велика біда, – Садовий (фото)

Сьогодні у Львові розпочав свою роботу Третій всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Упродовж двох днів він буде платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави. Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності проведення реформ та децентралізації, що дасть можливість Україні відбутись, як державі.

«Держава, люди, які наділені державною владою, повинні розуміти: якщо передадуть повноваження містам, держава буде; якщо не передадуть – держави не буде. Бо частина нашої території знаходиться в окупації. Ми бачимо, як ведеться диверсійна робота. Якщо не зробити громади союзниками держави – буде велика біда. А сьогодні у багатьох регіонах, на жаль, ми бачимо відсутність державної влади, як такої. Передача повноважень в міста дасть можливість, щоб Україна відбулась, як держава. Архбудконтроль, муніципальна міліція, повноваження по реєстрації прав власності, довести до кінця фінансову децентралізацію, бо цей процес почали, але він не відповідає очікуванням, які були раніше, тим стандартам, які є в тому ж Європейському Союзі. За результатами Форуму буде прийнятий Меморандум і ми будемо мати його як дороговказ, що робити, які наступні кроки», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Дводенний захід, який уже втретє відбувається у нашому місті, приймає учасників з усієї України, а також міжнародних експертів. Зокрема, у тематичних панельних дискусіях беруть участь мери міст, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, громадських організацій та аналітичних центрів, а також представники центральних органів влади.

DSC_5368 DSC_5391 DSC_5513

Цьогоріч темами панельних дискусій є:

  • реформування місцевого самоврядування та децентралізація;
  • податкова реформа та бюджетна децентралізація в Україні;
  • муніципальна консолідація в Україні та інших європейських державах;
  • реформа виборчого законодавства про місцеві вибори в Україні;
  • місцевий розвиток в контексті муніципальної консолідації;
  • АТО: нові завдання для соціальної політики муніципалітетів;
  • безпека міст: реформа міліції та співпраця з громадою;
  • електронне врядування та розвиток інформаційних технологій;
  • децентралізація освіти в Україні;
  • належне врядування та якість життя мешканців.

За підсумками Форуму буде сформовано резолюцію, яку учасники скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

Он-лайн трансляція Форуму місцевого самоврядування здійснюється на сайті http://selfgovernance.org.ua та на медіа-порталі «Твоє місто» http://tvoemisto.tv/on-line/.

Організатор Форуму – Інститут міста, за ініціативи Львівської міської ради. Підтримку забезпечують Програма USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», Фонд Східна Європа, Програма Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування», Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, Програма ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», проект «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», Інституту громадянського суспільства за підтримки представництва ЄС та Асоціація міст України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.