дивись.info

На Львівщину відбудеться робочий візит головного інфекціоніста МОЗ

На Львівщину відбудеться робочий візит головного інфекціоніста МОЗ

25 березня 2015 року Львівщину відвідала професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я – Ольга Голубовська. Професор відвідала КЗ ЛОР «Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню», інфекційне відділення Пустомитівської ЦРЛ, кафедру інфекційних хвороб Львівського національного університету ім. Данила Галицького, де зустрілася з лікарями-інфекціоністами області та працівниками кафедри інфекційних хвороб.

«Світ увійшов в епоху вірусних інфекцій, і на це слід зважати. Віруси долають міжвидовий бар’єр, вони стали набагато небезпечнішими. Широкомасштабне застосування антибіотикотерапії та запровадження програм вакцинації, ймовірно, призвели до зміни перебігу інфекційних хвороб. У багатьох випадках клінічні симптоми – мінімальні, процес розвивається роками, закінчується летально. І рівень смертності від них анітрохи не нижчий, ніж від середньовічних інфекцій. Вірусні гепатити – яскравий приклад такої прихованої, інфекційної патології, що повільно розвивається. Тому достовірної статистики ніхто не знає», – зазначила головний інфекціоніст МОЗ.

Згідно офіційних даних в Україні за 2014 рік зареєстровано 556 випадків захворювання на гострий вірусний гепатит С (на Львівщині 37 випадків), 1535 випадки гострого вірусного гепатиту В (на Львівщині 162 випадки). Захворюваність на хронічний вірусний гепатит В і С є вищою в рази. Завдяки Державній цільовій соціальній програмі профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року частина громадян зможе безкоштовно отримати противірусну терапію для лікування вірусного гепатиту В і С. Активне проведення профілактичної роботи з населенням, роз’яснення шляхів передачі інфекції дозволить знизити кількість хворих на парентеральні вірусні гепатити. Професор Ольга Голубовська наголосила на важливості роботи інфекційної служби та інфекційних стаціонарів в боротьбі з інфекційними, в тому числі з особливо небезпечними хворобами.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.