дивись.info

У Львові відбудеться релігійна вистава

3 квітня 2015 року о 19:00 в приміщенні театрального центру «Слово і голос» за адресою Городоцька, 38 відбудеться вистава «РАДУЙСЯ. Напіви до Богородиці» в рамках проекту «ІРМОС. Давні духовні напіви України», повідомили Дивись. Інфо організатори

Проект ІРМОС – це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмос – православна духовна практика, здійснювана в сучасному соціо-культурному просторі і втілена в сучасних художніх формах.

Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку – з рук в руки, пізніше – кулизм’яним записом. Ввібравши соки мелосу цієї землі, до 16-го ст. сформувались у самобутній Український духовний напів і протягом 16-17 ст. були передані нам як український нотолінійний Ірмолой – Богослужбова книга, складена з монодичних співів – ірмосів.

Ірмос поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть і сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів.

Наша ціль – не повернути Ірмос у Церкву, не відродити ірмолойний спів в Україні і світі (хоч це, можливо, наша далека мрія).

Ірмос для нас – живий, він будить питання: де є творчість сьогодні, що нині є музика і що – театр і ми можемо лише проводити цей текст в часі, бути веденим ним.

Виконавці: Наталія Половинка, Юлія Цвях, Назар Романюк

Керівники проекту : Сергій Ковалевич, Наталія Половинка

Квитки можна придбати у мережі квиткових кас kasa.in.ua тел.: 097 0000 754, 093 0000 754, 066 0000 754, а також в Театральному Центрі “Слово і голос” за годину до початку вистави або за номером – (096)8595442

Ціна квитків – 70 грн

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.