дивись.info

Від сьогодні обмежать пенсії працюючим пенсіонерам

Від сьогодні обмежать пенсії працюючим пенсіонерам

Від сьогодні, 1 квітня, в Україні набирають чинності три закони, які обмежують пенсії працюючим пенсіонерам

Так, набуває чинності закон № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, передає РБК-Україна.

Даний закон передбачає обмеження пенсій працюючим народним депутатам, держслужбовцям, суддям і прокурорам. Разом з тим цей закон скасовує обмеження максимального місячного розміру заробітної плати депутатів, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів, працівників Національного банку України та суддівської влади.

Також закон передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці і на пенсію за вислугу років.

Пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;

При цьому обмеження з виплати пенсій, які не будуть застосовуватися до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах, які безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону ” Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб “.

Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, в разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищевказаних посадах.

Також сьогодні набувають чинності закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закон скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.

Так, закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів та органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі даного чиновника і в розмірі п’ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даного посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов’язків.

Всі три закони діють до 2016 р.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.