дивись.info

17 квітня – День боротьби з гемофілією

Станом на 1 квітня 2015 року у Львівській області на диспансерному обліку перебуває 215 дорослих і 45 дітей, хворих на спадкові коагулопатії (патологічний стан організму, зумовлений порушеннями згортання крові). Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.

“Зі 45 дітей, які перебувають на обліку, 32 дитини хворіє на гемофілію А (з них важка форма у 22 пацієнтів), 4 дитини хворіють на гемофілію В (важка форма у    3-х пацієнтів), 9 – на хворобу Віллебранда. На Львівщині проводять профілактичне лікування дітей, хворих на важкі форми гемофілії до 12-річного віку фактором VIII (антигемофільний глобулін). Профілактичне лікування важкої форми гемофілії продемонструвало високу його ефективність”, – розповіла головний позаштатний спеціаліст департаменту ОЗ Львівської ОДА з дитячої гематології Ірина Цимбалюк-Волошин.

Довідка

17 квітня оголошено “Всесвітнім днем боротьби з гемофілією” за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії.

Метою створення і проведення “Всесвітнього дня гемофілії” є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення їх обізнаності про це спадкове захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові.

Львівський осередок Всеукраїнської асоціації хворих на гемофілію, який очолює Андрій Висоцький, функціонує понад 10 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.