дивись.info

Церква закликає львів’ян не нести на Провідну неділю штучні квіти на могили

Церква закликає львів’ян не нести на Провідну неділю штучні квіти на могили

«Кошти, які витрачають на купівлю штучних квітів для померлих, краще віддати потребуючим», –  про це сьогодні, 17 квітня, на прес-конференції заявив референт Бюро української греко-католицької церкви з питань екології о. Микола Пришляк, інформує кореспондент Дивись.Інфо.

За його словами, цей пластик не є ніякою богословською символікою, а лишень завдає шкоди довкіллю. «Коли людина приходить на цвинтар, то найважливішою там є молитва. Традиція приносити на кладовища вінки з’явилася ще за радянських часів – спершу вони були з ялини, сосни, а потім люди перейшли на пластик», – розповів о. Микола Пришляк.

Він зауважив, що штучні вінки та квіти під дією сонця, вітру, дощу дуже швидко втрачають свій естетичний вигляд і перетворюються в сміття.

«Ми пропонуємо висаджувати на могилах квіти, вони служать значно довше і не втрачають зовнішнього вигляду, коштують значно дешевше, адже вінки дорожчі…», – пояснив він. Тим, хто не може щоразу приїжджати і доглядати за живими квітами на могилах церква радить накривати гроби плитами.

«Незабаром буде Провідна неділя. Люди будуть на цвинтарі вшанувати пам’ять своїх близьких. Так вже виходить, що це вшанування полягає в найбільшій кількості штучних квітів та вінків. Ми думаємо, що це не зовсім правильно», – зазначив своєю чергою начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.