• Вікторія Полюга. Діагноз  - СМА 1-2 типу. Терміновий збір 65 000 000 грн

дивись.info

Як чиновник Львівської ОДА “прославився” на Дрогобиччині

Як чиновник Львівської ОДА “прославився” на Дрогобиччині

На Львівщині з діловим візитом перебувають представники головних ЗМІ Медінат Ісраель (Держави Ізраїль), тамтешніх туристичних аґенцій та бізнес-структур. Перебуватимуть гості в області до 19 квітня й відвідають найвизначніші пам’ятки історії та культури, включно з єврейською культурною спадщиною. Майдан пише про те, як готувались до приїду на Дрогобиччині

Відтак побувають у музейній кімнаті визначного письменника та мистця в Дрогобицькому педагогічному університеті імені Франка, про який багато чули та читали, побувають на місці, де наш великий краянин був убитий 19 листопада 1942 року, відвідають Дрогобицьку хоральну синагогу, споруджену 1865 року.

Після цього  вирушать подорожні  дот найбільшого нашого курорту  Трускавця, де їм також презентують найкращі оздоровниці Львівщини – Моршин, Східницю, Немирів, Любінь Великий, Шкло. Також побувають ізраїльтяни на гірськолижних курортах області.

Також очікує делегацію мандрівка до  Жовкви, де розташована одна з найкращих синагог пізнього європейського Відродження, а також і до  одного з найстаріших міст України – Белза, колишнього єврейського штетла, де розташований давній єврейський цвинтар (кіркут, «окописько»).

Дивно лише, що ні в Львівьскій ОДА, ні у владних інституціях Дрогобиччини не подумали  про те, що якщо приймають туроператорів з Ізріїлю, варто було, тим більше, що зараз світ вшановує жертв Голокосту (саме весь світ, адже Геноцид вірмен, українській Голодмомор, Голокост європейського єврейства – справа спокути та пам’яті кожного з сущих на планеті), організувати поїздку до меморіалу у Броницькому лісі, де знайшли останній спочинок  майже одинадцять тисяч євреїв Дрогобицької Землі, замордованих нацистами.

Адже ж організатори мандрівок до Україну насамперед везтимуть і ізраїльтян і євреїв з діаспори відвідати місця, пов’язані зі сторінками єврейської історії.

Напередодні приїзду поважних гостей з Ізраїлю в Дрогобичі обговорювали програму перебування делегації. Тут в педагогічному університеті (потім ще мав він зустріч з місцевими владцями, яких трактує своїми підлеглими) побував виконувач обов’язків першого заступника намісника області (читай голови обласної держадміністрації) Ростислав Замлинський.

І залишив по собі у тих, хто зустрічався з чиновником неприємний осад і масу запитань. Перше – цілком логічне: як у нас потрапляють невиховані невігласи на державну службу? І друге: чи не дискредитуватиме Україну і владу сей чоловік, якщо він – не знає нічого про те, що прагнуть пробачити ізраїльтяни?

А от амбіцій, невиправданого гонору, невихованості, яка часто межує з елементарним хамством,  колишньому заступнику Львівської обласної фінансової інспекції і керівникові такої ж інспекції на Рівненщині не бракує.

До приймальні й кабінету ректора навіть не зайшов: зразу пішов до музею, кудив війшов  не вітаючись і без вибачення. Нікому не представився. А от ректора професора Надію Скотну  чиновникові представив проректор Юрій Кішакевич.

Розмовляв львівський урядник з присутніми таким тоном, ніби це його підлеглі або ж навіть… васали.

В музеї Шульца ставив незрозумілі питання й давав поради, що і як розповідати ізраїльським відвідникам.

Приміром запитав :»А чого це у вас тут друга мова польська, а не єврейська (не уточнив, яка саме з єврейських. ред.) Мабуть, усе цее вам зробила єврейська громада”. Почув у відповідь: «Це – цитати з оригінальних творів письменника, позаяк писав по-польському й був письменником польським. А зроблено все університетом, жодна польська громада чи товариство до цього стосунку не мають, позаяк і Музей і полоністичний центр – структури університету”.  ” – Як, хіба не єврейським? Він же єврей” – здивувався пан Замлинський.   А потім наполягав про це гостям не казати, й узагалі «вибрати версію розповіді про мистця,яка б підійшла гостям». Мусила керівник полоністичного науково-інформаційного наукового центру імені Ігоря Менька, керівник музею і директор Міжнародного фестивалю Бруно Шульца Віра Меньок  поставити невігласа на місце й прочитати йому коротку лекцію про Шульца, його світове значення, підкреслити,що в ХХ столітті не етнічне походження є визначальним і те, що визначний мистець завше є поза і понад отими рамками та будь-якими межами та кордонами. Але навряд виконувач обов’язків начальника ЛОДА щось зрозумів, якщо міг запитати: «А що це за фестиваль? Він що, відбувається що два роки, бо триває цілий рік?…»

Невже так важко було бодай в інтернеті прочитати мінімальну інформацію і про місто, до якого він їде як посадовець, один з керівників немаленької області, і про Шульца…

Словом, за кордоном краще про нашу культурну спадщину знають, ніж багато х то в нас. От і інформаційна служба Дрогобицької мерії розповсюджує, а деякі сайти, які редагують люди, освічені так само як  львівський посадовець, тиражують інформацію про Шульца, як «видатного представника єврейської нації». Недолуге запопадливе загравання перед гостями чи просто незнання? Так, з походження Шульц  – єврей і загинув власне через свою етнічну приналежність. Та от письменник він польський, чиї товри сьогодні перекладені майже чотирма десятками мов, включно з китайською мандаринською в  Республіці Китай (Тайвань).  Цього  пан Замлинський теж не в стані був зрозуміти: мандарини в нього асоціюються, мабуть, хіба з цитрусами.  А ще Бруно Шульц – видатний, на всіх континентах відомий дрогобичанин. Хоча, на жаль,  багато хто з нинішніх краян його таким  не вважають. Для них, котрі сповідують “націоцентричні» ідеї Петра Іванишина все, що не українське – не дрогобицьке й чуже…

Квітневий візит великої групи представників Держави Ізраїль на Львівщину пов’язаний із тим, що цього місяця має бути відкрито пряме сполучення нашого обласного центру з Тель-Авівом, а також із активізацією двосторонньої співпраці. Не забуваймо: в Ерец Ісраель мешкає чимало вихідців з України, котрі активно підтримують її нині і прагнуть розширення взаємин між двома країнами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Lypovi Rosy Lypovi Rosy
Lypovi Rosy Lypovi Rosy