дивись.info

 «Львівтеплоенерго» попереджає: через борги у львів’ян можуть відбирати квартиру

 «Львівтеплоенерго» попереджає: через борги у львів’ян можуть відбирати квартиру

Станом на сьогодні загальна заборгованість усіх споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить 134 млн 215 тис. грн. Про це сьогодні, 20 квітня, на прсе-конференції розповіла начальник служби обліку і збуту теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго» Галина Пакулець, інформує кореспондент Дивись.Інфо.

За її словами, левова частка заборгованості припадає на населення – 96,3 млн грн. Далі йдуть бюджетні установи – 26,2 млн грн, інші споживачі – 11,6 млн грн.

«Ситуація з боргами ставить під загрозу закупівлю природного газу. Тому, ми закликаємо всіх наших споживачів вчасно та в повному об’ємі розраховуватися за спожиту теплову енергію, щоби наше підприємство мало можливість придбати газ та виробляти гарячу воду для споживачів у літній період», – пояснила Галина Пакулець.

Своєю чергою начальник юридично-претензійного відділу ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук наголосив на тому, що підприємство судитиметься з боржниками: «Всі мешканці, які мають борг більше 2 тис. грн (без врахування поточного місяця) потрапляють в групу ризику. Спершу боржнику приходить лист-попередження з вимогою сплатити необхідну суму протягом 10 днів. Якщо протягом цього терміну він не оплачує борг, приходить лист-претензія, де вказана повторна вимога погасити борг, а також попередження про те, якщо споживач цього не зробить, на нього подадуть заяву в суд».

Також Олег Іващук зауважив, що з липня боржників почнуть штрафувати: «Маємо відповідні рішення судів, де буде нараховуватися 3% річних інфляційних за недотримані кошти». І додав, що ці санкції будуть нараховуватися доти, поки не погасять борг.

Втім він пояснив, що «Львівтеплоенерго» розуміє, що нині в країні скурта, тому до боржників буде індивідуальний підхід: «Ми б просили, якщо у мешканців є певні об’єктивні обставини, через які вони не можуть вчасно сплатити борги, і вони не мають субсидій, звертатися до «Львівтеплоенерго» з відповідним листом, щоб ми могли якось розглянути це питання – чи розтермінувати цю заборгованість, чи вирішити його в інший спосіб».

Окрім цього Олег Іващук, наголосив на тому, що боржники навіть можуть позбутися квартири: «Якщо у мешканця є заборгованість більше в розмірі 10 мінімальних заробітних плат, то виконавча служба має можливість здійснювати стягнення на його квартиру, якщо там нема ніяких перешкод, і реалізувати помешкання з прилюдних торгів». За його словами, протягом 3 років було десять таких випадків, коли виконавча служба відбирала квартири через борги.

 

 

 

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.