дивись.info

У Львові відбулася молитва у дусі Тезе

У провідну неділю, 19 квітня, у храмі Преображення ГНІХ УГКЦ у Львові відбулася зустріч молоді у Дусі Тезе. Вперше участь у молитві взяв брат Алоїз, настоятель екуменічної спільноти братів з Тезе у Франції та кілька його співбратів.

Розпочав молитовну зустріч владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Брати дають нагоду зустрічатися молодим людям у спільноті Тезе, людям різних конфесій і з різною силою віри, навіть атеїстам. Вони вчать нас зустрічатися. Не біймося зустрічатися, діалогувати, почути іншу думку. Дякую братам, що вони принесли нам мир і бажання молитися за нашу країну у цей не простий для нас час. Знаю, що вони завжди моляться за нашу країну й вірю, що цей мир прийде до нас і Бог буде з нами», – зазначив владика Венедикт.

Зустріч відбувалася у традиційному дусі Тезе: молитовні пісні, читання уривку з Євангелія, молитва у тиші та спільна молитва за всякі прошення, зокрема за мир в Україні.

Наприкінці зустрічі брат Алоїз розповів про мету створення спільноти Тезе у Франції та поділився молитовними роздумами щодо значення Воскресіння.

«Наважмося повірити в те, що Христос переміг смерть та зло і що насильство, яке торкається вашої країни, і всі ті насильства від яких страждає багато народів на землі, не мають за собою останнього слова. Своєю смертю і своїм Воскресіння Ісус Христос започаткував нову солідарність між людьми. І перед тими, хто йде за Христом щораз постає завдання: прийняти рішення жити цією солідарністю саме в конкретний спосіб і момент. Це означає плекати в собі чутливість до людей, які є зраненими на нашій дорозі. Іти на зустріч тим, хто страждає, навіть з порожніми руками – означає наблизитись до Христа і навіть якщо це будуть дуже маленькі кроки, вони змінять відчай на надію. Джерело людської солідарності бере свій початок у довірі до безмежної Божої любові, до кожної людини і саме з такого джерела любові Євангеліє закликає християн жити у всьому світі», – наголосив брат Алоїз.

Також брат Алоїз зазначив, що цьогоріч вони ініціювали ввечері щонеділі півгодинну мовчазну молитву за мир у світі.

У молитві взяли участь близько 60 молодих людей з різних країн Європи, які приїхали з братами до Львова та учасники з інших регіонів України, а також молодь Львова та гості міста. Паломників вітали приймаючі сім’ї, які разом з гостями відвідали ранкові богослужіння і ближче познайомили з культурним та духовним багатством міста. Участь у Дні Довіри та молитві взяв також міський голова Львова.

«Дякую усім, хто сьогодні приїхав до Львова з інших міст і країн. Ви приїхали молитися і краще пізнати один одного. Я б хотів запропонувати, щоб Ви полюбили Львів так, як люблю його я, і частіше приїжджали до Львова. Також я б дуже хотів, щоб Тезе одну зі своїх великих зустрічей, які Ви робите у світі, провели у Львові. Хто приїде до Львова раз – той буде приїжджати сюди все своє життя, тому що це одне з найгарніших міст світу. Я бажаю, щоб Ви усі були щасливі і у ваших серцях завжди була любов до Ісуса Христа», – наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Подібні Дні Довіри уже відбулися в Москві, Мінську та Києві. Львів став завершальним містом, яке відвідали брати з Тезе разом з молоддю впродовж цього паломництва. У такий спосіб брати зі спільноти хотіли проявити солідарність та підтримку нашої країни у непростий для нас час.

Джерело: velychlviv.com

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.