дивись.info

У Львові покажуть фільм «Хроніка УПА»

У Львові покажуть фільм «Хроніка УПА»

У суботу, 9 травня, меморіальний музей «Територія Терору» запрошує усіх охочих переглянути документальний фільм «Хроніка Української повстанської армії 1942-1954». Особливі гості заходу – учасники українського національно-визвольного руху. Зустріч з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом відбудеться у кінотеатрі «Копернік» на вул. Коперника, 9. Початок о 14.00 год. Вхід вільний, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

«Наш музей записав сотні відеоінтерв’ю з колишніми членами ОУН та вояками УПА, політв’язнями. Багато з цих людей вже померли, не дочекавшись звістки про визнання їх на офіційному рівні борцями за незалежність. Протягом багатьох років у незалежній Україні ці люди не відчували 9 травня своїм святом, хоча доклали чимало зусиль до того, щоб Україна була вільною. З нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом ми запросили їх як особливих гостей для спілкування та перегляду документального фільму. Так ми хочемо вшанувати пам’ять тих, хто помер за свою Батьківщину, та подякувати присутнім борцям за перемогу людських ідеалів над тоталітарною машиною комунізму чи нацизму», – розповів директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій.

Перед показом фільму присутніх привітають представники міської влади міста, а також найстарші з політв’язнів – Ірина Шуль (1918 р. н.) та Ольга Ільків (1920 р. н.).

Контактна особа: Людмила Левченюк – тел.: (096) 96 39 756.

Довідка

Документальний фільм у двох частинах режисера Тараса Химича розповідає про історію Української повстанської армії 1942–1954 років  крізь призму свідчень очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сотні опитаних).

Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.