дивись.info

Асоціація селищних рад Дрогобиччини виступила проти об'єднання громад

Асоціація селищних рад Дрогобиччини виступила проти об'єднання громад

Сьогодні Асоціація сільських, селищних рад району провела своє засідання, на якому відразу після звіту голови Асоціації Степана Коваля про її діяльність протягом року обговорили питання територіальної реформи.

Пролунали звинувачення на адресу райдержадміністрації, яка буцімто подала до області пропозиції без погодження із сільськими, селищними головами. Перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький зазначив, що проекти перспективних планів спроможності громад, які відповідно до чинного законодавства подані в облдержадміністрацію, перед тим пройшли обговорення і в районі, і під час кущових нарад за участю органів місцевого самоврядування регіону. Від дати прийняття Закону про об’єднання громад минуло три місяці. Протягом цього часу працювала відповідна районна комісія, яка проводила збір пропозицій та обговорювала різні можливі варіанти адмінреформи на місцевому рівні. Тож сільські, селищі голови мали достатньо часу для того, щоб порадитися з громадами, колегами та визначитися.

Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ДРДА

Голова Асоціації Степан Коваль вкотре повторив, що жоден із обговорюваних варіантів не є прийнятний, а єдино можливим він вважає не об’єднання і, тим паче, не приєднання до міст, а принцип добровільного співробітництва громад.

Таку позицію підтримала і лідер ГО “Воля України” Ольга Єлізарова, яка озвучила відповідне звернення, де йдеться про необхідність проведення місцевого референдуму з питань адмінреформи.

Перед присутніми виступили також депутат обласної ради Михайло Задорожний та помічник народного депутата України Богдана Матківського Тарас Гентош, які закликали голів не вдаватися до повного заперечення, а подати свої пропозиції, які будуть передані до обласної ради та народному депутатові.

Після бурхливого обговорення Асоціація прийняла резолюцію, де відзначено, що члени Асоціації сільських, селищних рад району — проти запропонованої моделі адмінреформи. Сільським, селищним радам рекомендується напрацювати моделі співробітництва та обговорити питання адмінреформи на зборах громад. Вирішено звернутися до районної ради щодо розгляду цього питання на сесії

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама