дивись.info

Жителів Львівщини закликають остерігатися змій

Жителів Львівщини закликають остерігатися змій

Від початку цього року у Львівській області зареєстровано два випадки госпіталізації людей з діагнозом – укус змії. Про це інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

Із настанням теплої погоди свої зимові сховища покинули змії, щоби погрітися під сонячними променями. На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах.

Щоб уникнути небезпеки, не варто прогулюватися в лісових хащах у відкритому взутті. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що на вас не чатує гадюка.

Перша допомога після укусу змії:

  • передовсім намагайтесь якнайшвидше протягом 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;
  • промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;
  • обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;
  • не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо – це ще більше пошкоджує тканину тіла;
  • забороняється накладати джгут на кінцівку;

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

І запам’ятайте: ваше життя та здоров’я і ваших рідних залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні!

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.