дивись.info

У Львові «судитимуть» журналістів

У Львові «судитимуть» журналістів

19 травня, у вівторок, у Шевченківському районному суді міста Львова відбудеться чергове засідання суду за позовом професора права Львівського національного університету імені Івана Франка Людмили Луць до агенції «Гал-інфо», обласної організації Національної спілки журналістів України та журналіста Віктора Корнієнка про захист честі та гідності, ділової репутації і стягнення моральної шкоди, повідомив Дивись Інфо Андрій Болкун.

Громадянка Луць просить у суду винести рішення, яким вимагає визнати недостовірною інформацію, що містилась у відкритому листі до Генерального Прокурора України Віктора Яреми. Безпрецедентність цієї справи полягає в тому, що пані професор подала до суду одночасно на журналіста, інформаційну агенцію та творчу спілку. Загальна сума, яку вимагає завідувачка кафедри теорії та філософії права від журналістів, становить 90 тисяч гривень.

Цікаво, що адвокатом у професора права Львівського національного університету імені Івана Франка Л.Луць є Тарас Романович Яцуляк, який був адвокатом у ще одного відомого «професора» Андрія Слюсарчука, більш відомого, як «доктор Пі».

«У заяві до суду зазначається, «що у Луць Л.А. є позитивна ділова репутація у Львівському національному університеті імені Івана Франка та у науковому співтоваристві, як в Україні так і закордоном». Щоб зрозуміти «природу» такої репутації я ще 20 квітня надіслав до ЛНУ запит на інформацію з проханням надати низку документів. Попросив протоколи засідань кафедри теорії та філософії права, атестати про присвоєння гр. Луць Л.А. вчених звань професора та доцента, декларації гр. Луць Л.А про доходи, копію посадової інструкції пані Луць. Просив також повідомити чи брала проф. Луць Л.А. упродовж 2012-2015 років участь у міжнародних наукових конференціях, нарадах, симпозіумах. Але й досі, всупереч закону відповіді я не отримав. Невже в університеті не має копії диплома професора Луць? Як же тоді вона працює і вчить студентів», – зазначив заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун.

«Більше того, «секретними» виявились, навіть, дати публічних захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата чи доктора юридичних наук, що відбуватимуться у ЛНУ ім. І.Франка у 2015 році. Усе це свідчить про закритість, непрозорість, грубе ігнорування українського законодавства. Про яку «філософію» права, європейськість та законність тут можна говорити, коли це природне право на інформацію топчеться й ігнорується? Виникають запитання й до тексту самої докторської дисертації пані Луць. Але про це дещо пізніше», – підкреслив Андрій Болкун.

 

Судове засідання відбудеться у вівторок, 19 травня 2015 року, о 14.00 год. в приміщенні Шевченківського районного суду м. Львова (вул. Січових Стрільців 12, 4-й поверх, каб. 22).

Напередодні судового засідання у приміщенні Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України відбудеться прес-конференція за участі журналіста Віктора Корнієнка та заступника голови ЛОО НСЖУ Андрія Болкуна. Тема: «Незаконний тиск на журналістів». Початок прес конференції: 19 травня, 13.00 год., вул. Соломії Крушельницької, 5/3.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.