дивись.info

Львівські готелі понищили автентику історичних пам’яток, – Салюк (відео)

Львівські готелі понищили автентику історичних пам’яток, – Салюк (відео)

У Львові всі готелі, які були зведені будівлях зі статусом історичної пам’ятки, абсолютно втратили автентичну субстанцію цієї архітектури. Про це сьогодні, 20 травня, заявив віце-президент Українського комітету ICOMOS, голова ради ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» Андрій Салюк, інформує кореспондент Дивись.Інфо.

«Я не знаю готелю, який би не понищив, а зробив би цю реставрацію належним чином, так, як це мало би бути», – констатував Андрій Салюк.

Із ресторанами, за його словами, склалася інша ситуація. «Є деякі представники ресторанного бізнесу, які просто дуже люблять Львів і стараються максимально багато витягнути, відреставрувати, зберегти ті чи інші елементи, але є й інші, які сокирою рубають все підряд», – пояснив він.

«У соборах, катедрах цей процес відбувається під пильним наглядом громадськості і охоронців пам’яток», – зауважив Андрій Салюк. І додав: «Але всі церкви, які трохи далі від прямого безпосереднього огляду і владою, і громадськості, – це шалене руйнування. Заклеювання пластиковими квітами, зміна іконостасів, перекладання підлоги…Те, що вони виглядають, як на картинці, не означає, що це охорона культурної спадщини».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.