дивись.info

У Львові відбудеться фестиваль Wiz-Art 2015

21-24 травня 2015 відбудеться 8 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.  Цього року у рамках конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю покажуть близько 100 стрічок з різних куточків світу. Також гості фестивалю зможуть відвідати кінопокази від партнерів Wiz-Art, майстер-класи українських та іноземних режисерів, лекції, повідомила Дивись.Інфо прес-служба ЛМФКФ Wiz-Art.

Wiz-Art  — щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Фестиваль започаткований мистецькою формацією Wiz-Art, яка була заснована у 2008 році. Фестиваль щороку демонструє понад 100 найсвіжіших робіт короткого метру. Wiz-Art — це потужна культурна та освітня платформа, яка об’єднує українських та іноземних діячів кіно та знайомить українських глядачів із досвідом професіоналів

«Ми хочемо творити завтра, не чекаючи, доки хтось це зробить за нас. Культура і кіно зокрема на фоні недолугої гуманітарної політики та занепадницьких настроїв в Україні виглядають недооціненими. Кіно здатне оперативно реагувати і рефлексувати на суспільні процеси, а, отже, формувати основи світогляду. Я маю на увазі здорові рефлексії, а не пропагандистську машину на кшталт російської. Всі знають, але небагато людей справді усвідомлюють, що завтра – це те, що ми готуємо сьогодні. Культура будує підґрунтя для виходу з кризи. Wiz-Art запрошує наших глядачів не лише дивитись, але й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже робити майбутнє тут і зараз разом з нами», – коментує директорка фестивалю Ольга Райтер.

Цього року у міжнародному конкурсі 17 стрічок з Нідерландів, Великої Британії, Румунії, США, Франції, Німеччини, Канади, Ірану, Тунісу, Лівану, Швеції, Таїланду, Фінляндії, Австрії, Данії та України змагатимуться за головний приз фестивалю — гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях — краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.

Визначатиме найкращі короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Катaжина Ґондек (Польща), Крістофер Шварц (Австрія) та Олександр Ратій (Україна).

У національному конкурсі змагатиметься 10 українських стрічок укладених у 2 програми, серед них ВІДДАЛІК, ігрова короткометражка Катерини Горностай, члена журі фестивалю Wiz-Art 2014, анімація Анатолія Лавренішина КРАМНИЦЯ СПІВОЧИХ ПТАШОК та В ДЕРЕВАХ, режисерський дебют відомої сценаристки Марисі Нікітюк.

Під час фестивалю відбудуться спеціальні кінопокази від партнерів фестивалю: Італійська панорама від SediciCorto Film Festival (м. Форлі, Італія), ЇЇ РОЛЬ: жінки у та поза кадром від Феміністичної майстерні (м. Львів) і підбірка українських короткометражок від молодіжної платформи СУК (Сучасне Українське Кіно). Новинкою цьогорічного фестивалю також є показ для найменших глядачів — підбірка анімаційних короткометражок ШОРТИКИ (4+).

Щорічна Wiz-Art Film School — освітній блок фестивалю — цього року закцентує увагу на практичних навичках у створенні кіно.

У своєму майстер-класі Анатолій Лавренішин розповість про секрети створення анімації. Локейшн менеджер та виконавчий продюсер Петро Рудольфович розповість про особливості роботи на знімальному майданчику. Сценаристка Марися Нікітюк презентує авторський сценарний курс, який відбудеться у Львові в липні 2015 року. Український режисер Олександр Ратій розповість про структуру сценарію у своєму майстер-класі “Комедія та драма для околиць і гаражів”. Відбудуться сценарні читки від блогу сценарної майстерності All About Storytelling.

Австрійські режисери Крістоф Шварц, Гай Ліхтенштейн та польська режисерка Катажина Гондек проведуть зустрічі у форматі Q&A.

У рамках фестивалю 22 травня у Білій залі Львівської міської ради відбудеться прес-конференція та презентація новоствореної Львівської кінокомісії, напівдержавної структури, котра покликана сприяти кінопроцесу у місті.

Додамо, що квитки на покази та фестивальні абонементи можна придбати на сайті tiketclub.com.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.