• USD: 39.10
  • EUR: 40.00

У Львові із боржниками проводять активну претензійно-позовну роботу

У Львові із боржниками проводять активну претензійно-позовну роботу

З 1 липня 2014 року теплопостачальні підприємства стали виконавцями послуг з подачі тепла і гарячої води. Тобто, зник посередник в особі ЛКП, ОСББ і нарахування за теплопостачання проводяться напряму мешканцям. Тому, якщо мешканець заборгував більше 2 тис. грн, без врахування нарахувань за поточний місяць, даний споживач потрапляє в категорію боржників, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

«Найперше, при роботі з боржниками, ми надсилаємо попередження про заборгованість з проханням оплатити борг впродовж 10 днів. Якщо не буде жодної реакції на дане попередження, далі надсилаємо лист-претензію. У даному листі буде повторна вимога оплатити борг, також буде вказано, що даного боржника буде подано в суд», – розповів начальник юридично-претензійного відділу ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук.

У роботі з боржниками працює автоматизована система, яка відфільтровує усіх боржників. Коли боржника подано до суду, крім суми боргу, йому нараховуватимуть штрафні санкції – 3%. Це, приблизно, становить 500 грн.

Також працює система автододзвону. Один раз в п’ять днів боржнику дзвонитимуть і нагадуватимуть про його заборгованість.

Як розповів Олег Іващук, ведеться активна співпраця з виконавчою службою по стягненню заборгованості після рішення судів. Є можливість блокувати виїзд боржника за кордон, а при великій заборгованості є законні підстави для арешту майна.

«Розуміємо, що є різні причини виникнення заборгованості. Тому відкриті до діалогу з мешканцями. Якщо споживач, отримавши попередження про борг, звернеться до нас і пояснить причину боргу, і якщо він дійсно не мав змоги оплатити, ми не будемо звертатися в суд, а розтермінуємо борг», - розповіли тепловики.

Загальна заборгованість усіх споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго», станом на 22 травня, - 102 млн. 282 тис. грн. З них борг населення – 73,6 млн. грн., інші споживачі – 9,5 млн. грн., бюджет – 19 млн. грн.

Загальний рівень розрахунку становив 61%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: