дивись.info

У Рава-Руській відкриють меморіал жертвам Голокосту

У Рава-Руській відкриють меморіал жертвам Голокосту

У п’ятницю, 5 травня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулось перше засідання оновленого складу обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

Відкрили засідання співголови Комісії – заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний та заступник голови обласної ради Валерій П’ятак.

Під час засідання прийняли рішення щодо погодження зі змінами тексту напису на меморіальному камені меморіалу жертв Голокосту у місті Рава-Руська, відкриття якого відбудеться 29 червня. Також надали згоду на благоустрій військового поховання та встановлення пам’ятної таблиці з прізвищами загиблих у селі Нове Місто  Самбірського району, де поховано 266 закатованих  громадян Польщі у нацистському концентраційному таборі у с.Передільниця.

“Комісія розглянула питання щодо можливості перепоховання Євгена Коновальця з Ротердаму до України, – розповів Юрій Підлісний. – Проте, обласна міжвідомча комісія вирішила провести консультації щодо цього питання на державному рівні: ґрунтовно опрацювати його, підготувати архівні документи та скерувати це питання на розгляд  Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій”.

Окрім того, учасники засідання ознайомились з інформацією комунального підприємства Львівської обласної ради “Доля” щодо перепоховання знайдених останків бійців УПА неподалік Сколе та з пропозицією щодо благоустрою Військового меморіалу “Марсове поле” на Личаківському цвинтарі.

Наступне засідання обласної міжвідомчої комісії заплановано провести у кінці червня для розгляду питання створення кладовища солдатів польського війська в селі Малехів Жовківського району.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.