Актуальні теми:

Підтримати

Законних підстав не видавати містобудівних умов та обмежень у міської влади немає, - Чаплінський (відео)

Законних підстав не видавати містобудівних умов та обмежень у міської влади немає, - Чаплінський (відео)

В приміщенні бібліотеки НУ «Львівська політехніка» відбулось обговорення з громадою, на якому головний архітектор міста Юліан Чаплінський презентував оновлений проект, за яким вестимуть роботи з реконструкції пл. Св. Юра.

За словами архітектора, історико-містобудівне обґрунтування, необхідне для перенесення дороги біля церкви Св. Юра, погодили в Міністерстві культури України. Як він уже зазначав раніше, автори цього ІМО вважають, що та дорога, яка є зараз, є дисгармонійним елементом, який погано впливає на вигляд церкви.

Також Юліан Чаплінський зазначив, що, зважаючи на критику громадськості, викликану первинним проектом реконструкції площі, місто скликало 2 містобудівельні ради, у склад яких входили автори генплану міста, транспортники, заслужені архітектори України та лауреати державних премій. Після проведення обговорень, автори проекту дослухались до думки професіоналів і дещо скоректували початкову схему. Відтак, новий проект відрізняється від первинного вужчою дорогою вздовж Політехніки – з 17-метрової 4-смугової вона перетворюється на 9-метрову 2-смугову, заїздом на вул. Озаркевича, який у початковому проекті був відсутнім, ліквідацією стоянки навпроти музею Новаківського, зміщенням пам’ятника з осі воріт та збереженням усіх тролейбусних маршрутів. Окрім того, за словами архітектора, у первинному варіанті йшлось про зрізку 52 дерев у сквері, а в поточному – про 19, за рахунок звуження дороги.

«Буде досаджено десятки інших дерев і сформовано нову ландшафтну композицію. Площа зелених насаджень повинна збільшитись», – зазначив Юліан Чаплінський.

Окрім того, архітектор додав – законних підстав не видавати містобудівних умов та обмежень у міської влади немає, та підкреслив – навіть у силу всіх критичних дебатів, оновлений проект реконструкції площі таки реалізують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: