При Храмі Блаженного Миколая Чарнецького відкрили соляну кімнату

У середу, 10 червня, у катехитично-реабілітаційному центрі парафії Храму Блаженного Миколая Чарнецького Української Греко-Католицької Церкви відкрили соляну кімнату. Із роботою центру голову Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютку ознайомив Декан Золочівський УГКЦ о. Михайло Осуховський.

На облаштування кімнати, площею понад 12 квадратних метрів, витрачено трохи більше 90 тисяч гривень. У ній можуть розміститися до 5-ти людей. Стіни з природної сольової плитки лікуватимуть захворювання дихальних шляхів (бронхіт, риніт, фарингіт, синусит), астму, невроз, дерматоз, алергію, хвороби серця та опорно-рухового апарату.

Соляна кімната розрахована передовсім для дітей із функціональними обмеженнями. Її відкриття стало можливим завдяки благодійним фондам "Милосердний самарянин" і "Допоможімо дітям" за підтримки голів Золочівської районної державної адміністрації і районної ради.

Також стараннями о. Михайла, добродіїв та за сприяння місцевої влади придбано та облаштовано басейн, в якому діти з особливими потребами та їхні батьки мають змогу безкоштовно оздоровлюватися.

Окрім цього, у катехитично-реабілітаційному центрі функціонує свічкова майстерня, де займаються волонтери та діти з особливими потребами. Діють гуртки для даної категорії дітей: танцю, малювання, театральний, музичний, гурток квілінгу. Також із дітьми постійно працює практичний психолог.

Отець Михайло і керівник Львівської ОДА Олег Синютка під час зустрічі обговорили подальші перспективи реабілітаційного центру при Храмі. Ідеться про реалізацію проекту для дітей з особливими потребами у сфері сільського господарства: вирощування сільськогосподарської продукції у теплицях при парафії та облаштування у селі Підгір’я Золочівського району приміщення стаціонару для дітей з особливими потребами, які могли б у старшому віці, доглядати за свійськими тваринами, а також виготовляти молочно-сирну продукцію.

Опісля Олег Синютка заслухав звіт голови Золочівської районної державної адміністрації Володимира Недзельського та поспілкувався з громадськістю. Людей здебільшого турбували питання поганого стану доріг і труднощів у веденні сільського господарства.

Довідка

Парафію Храму Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ заснував у 2003-му році та розбудовував протопресвітер Золочівський – Декан Золочівського деканату УГКЦ о. Михайло Сукмановський. А Катехитично-реабілітаційний центр при Храмі розпочали будувати у 2008-му році та на сьогодні майже завершили.

44-річний отець Михайло навчався в семінарії та католицькому університеті в Любліні (Польща). Має завершені докторські студії. З 2003року є військовим капеланом у Навчальному Центрі Національної гвардії України у Золочеві, а також капеланом тутешніх військового госпіталю і військової частини. У 2008 році півроку перебував у миротворчій місії в Косово, у миротворчих військах KFOR, на американській базі Bond Still. Відзначений медаллю за участь у миротворчій місії. Учасник бойових дій із 2008 року.

У 2013-му році при Храмі заснували філіал міжнародної благочинної організації "Карітас" – "Карітас-Золочів". Завдяки тісній співпраці з Чеським "Карітас" у м. Зноймо, інвестовано понад 100 тисяч гривень у Золочівську лікарню.

Також стараннями о. Михайла було придбано два автобуси євро класу MAN і SETRA.

Окрім того, парафія активно допомагає військовослужбовцям зони АТО (залучено понад 92 тисячі гривень на транспортні перевезення в зону АТО; закуплено військового вбрання (форма, берці, спальні мішки та інші речі необхідні для Навчального військового центру) на суму близько 100 тисяч гривень. Іще приблизно 50 тисяч гривень виділено для військової частини (польова пошта В 3948).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: