дивись.info

На Львівщині стартували змагання ретроавтомобілів

На Львівщині стартували змагання ретроавтомобілів

У суботу, 13 червня, у Львові відбулися перегони “Леополіс Гран Прі” у рамках міжнародного фестивалю старожитніх автомобілів. На знамениту трасу “Львівський трикутник”, що пролягає по вулицях Стрийській, Героїв Майдану, Вітовського і площі Івана Франка, виїхали позмагатися десятки ретроавтомобілів із разних країн, інформує прес-служба ЛОДА.

Міжнародний фестиваль “Леополіс Гран Прі” напередодні зібрав у Львові приблизно 150 автомобілів з України, Білорусі, Польщі, Литви, Латвії, Угорщини, Словенії та Чехії.

Під час фестивалю для глядачів та учасників організатори запланували багато розмаїтих заходів: виставки-презентації ретро-автомобілів під відкритим небом, ретро-парад центральними вулицями міста, змагання на дитячих автомобілях, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику, екскурсію центральною частиною міста Львова.

Окрім того, громадська організація Авто-фан- клуб “ЗАЗ – Козак” проведе автопробіг і фестиваль ретро-автомобілів за активної підтримки управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради та Жовківської районної державної адміністрації.

Із програмою V Міжнародного фестивалю старожитніх автомобілів “Леополіс Гран-прі” можна ознайомитися у ДОДАТКУ.

Довідка

LEOPOLIS GRAND PRIX, або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА – кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які відбувалия на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули-1. Траса задумана 1927-го року – на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання відбулися на рік пізніше – у 1930-му році.

Перші кільцеві перегони вулицями міста Львова стартували 8 вересня 1930 року, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву “Львівський трикутник”. Траса пролягала вулицями Вітовського, площею Івана Франка, Стрийською та Гвардійською. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (наприклад, Монте-Карло у Гран-прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії завдовжки понад 800 метрів (вул. Вітовського і пл. Франка), що, разом із покриттям проїжджої частини базальтовою бруківкою і значними перепадами висот (8% по вул. Гвардійській) відносило її до найскладніших, за визнанням найвизначніших тогочасних гонщиків, у Європі. Перегони організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран-прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929-го року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками як глядачів, так і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі.

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932-го року отримали назву і статус Гран-прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран-прі Львова, а не країни.

Великі Призи Львова відтоді стали одними з найкращих гоночних трас тогочасної Європи.

У Гран-прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії.

Після ІІ Світової Війни будь-яку інформацію про Гран-прі Львова відправлено у забуття як спадок “старої доброї Європи”, що не має жодного стосунку до історії СРСР.

Проте вже п’ять років, як перегони відновлено у статусі ретро.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.