дивись.info

У Львові завершився «Leopolis Grand Prix» (результати)

У Львові завершився «Leopolis Grand Prix» (результати)

12-14 червня 2015 року стародавній Львів перетворився на справжню автомобільну столицю України. Великі та маленькі, сучасні і дуже давні, цивільні та військові автомобілі – всі вони приїхали до Львова, щоб показати історію автомобілів та позмагатися в найстаріших автоперегонах Європи «LEOPOLIS GRAND PRIX 2015» (траса в межах міста, пролягає по вул. Вітовського, пл. І.Франка, вул. Стрийської, вул. Героїв Майдану), повідомила Дивись Інфо Оксана Вацеба.

У програмі фестивалю відбулися виставки-презентації ретро-автомобілів під відкритим небом та покази спеціалізованих колекцій мод автомобільної тематики.

Цьогоріч у Міжнародному фестивалі ретроавтомобілів «LEOPOLIS GRAND PRIX 2015» взяли участь близько 130 автомобілів з України, Білорусі та Польщі.

Змагання на трасі «Львівський трикутник» відбувалися у 5 класах:

КЛАС – А  гоночні та спортивні автомобілі виготовлені до 1946 року

КЛАС – В   неспортивні автомобілі виготовлені до 1946 року

КЛАС – С   неспортивні автомобілі виготовлені після 1946 року

КЛАС – D  гоночні та спортивні автомобілі виготовлені до 1946 року

КЛАС – E   національний клас «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗАЗ 965»

У класі – А перше місце виборов екіпаж Курах Андрій / Курах Ярема на автомобілі WW Karmann gia, друге місце здобув Пйотровскі Ришард на автомобілі Polski Fiat 518, третє місце посів Гончаренко Владислав на автомобілі М-401.

У класі – В перше місце виборов Курило Ярослав на автомобілі ГАЗ 12, друге місце здобув Соломін Михайло на автомобілі ГАЗ 20, третє місце посів Пшик Володимир на автомобілі ГАЗ 21.

У класі – С перше місце посів Макогін Ігор, друге місце виборов екіпаж Дехтярьов Андрій / Кіндрись Назар, третє місце здобув Варенко Сергій.

У класі – D перемогу здобув Гавриленко Олександр, друге місце посів Кухар Ярослав, третє місце – Кельо Богдан.

У класі – Е перше місце виборов екіпаж Бориско Олексій / Бориско Юлія, друге місце здобув Бальва Євген, третє місце посів Лишак Остап.

Костюмований конкурс «Елеганції» для екіпажів виборов львів’янин Олексій Бориско на автомобілі ЗАЗ 965.

Довідка.

LEOPOLIS GRAND PRIX, або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА — це кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран Прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран Прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 — на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше — 1930 р.

8 вересня 1930 року стартували перші кільцеві перегони вулицями міста Львова, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською, Гвардійською. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран Прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії. Це понад 800 метрів (вул. Вітовського і пл. Франка), що, разом з покриттям проїжджої частини базальтовою бруківкою і значними перепадами висот (8% по вул. Гвардійській) відносило її до найскладніших, за визнанням найвизначніших тогочасних гонщиків, у Європі. Перегони організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран Прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929 року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками як глядачів, так і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі.

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус Гран Прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран Прі Львова, а не країни, що саме по собі є унікальним явищем, наданий місту А.І.A.C.R. (Міжнародна асоціація автомобільних клубів – попередник FIA).

Великі Призи Львова відтоді стали одними з найкращих гоночних трас тогочасної Європи.

Відновили традицію автоперегонів 10 -12 червня 2011 року, коли у Львові відбулися перші змагання в рамках фестивалю «Леополіс Гран Прі». Ця подія була приурочена до 80-річчя Перших Міжнародних автомобільних перегонів «Гран-прі Львова», які стартували вулицями Львова 8 вересня 1930 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.