дивись.info

Експерт пояснив, чому депутати Львівської облради вкотре відхилили «добровільне об’єднання»

Експерт пояснив, чому депутати Львівської облради вкотре відхилили «добровільне об’єднання»

Місцеві громади на Львівщині щосили опираються адміністративній реформі, бо не розуміють, що відбувається, і не мають жодного впливу на цей процес.

Про це у коментарі для преси заявив експерт з адмінреформи та децентралізації, член ради Львівської міської організації Української Галицької Партії Ярослав Тиравський.

«Закон, на підставі якого проводиться ця реформа, називається «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Основне слово тут «добровільне». А зараз виглядає так, що з Кабміну спустили певні плани, їхнє бачення, як здійснити територіальний поділ, в області чиновники в кабінетах приблизно це все поділили, далі довели це до районів і дали завдання районним адміністраціям, скажемо так, добровільно-примусово переконати місцеві громади, щоб вони саме таким чином об’єдналися», — сказав він.

Ярослав Тиравський наголосив на тому, що в питанні об’єднання громад важливо врахувати думку самих громад, залучивши до його обговорення громадських лідерів, людей, думка яких для місцевого населення є авторитетною.

Якби так зробили, вважає експерт, то не виникло б тої проблеми, що є зараз по місту Яворову, мешканці якого виступають категорично проти нового територіального поділу, згідно з яким їхнє місто має увійти до Городоцького повіту.

«За що переживають мешканці Яворова? По-перше, що впаде авторитет міста, тобто воно перетвориться на якийсь такий задвірок, а це ображає їхню гідність. По-друге, їм не відомо, які саме функції будуть передані. Якщо досі люди мали змогу отримати певну довідку в Яворові, то чи не доведеться тепер їм їхати автобусом за тою самою довідкою аж в Городок», — пояснив Я.Тиравський.

Спротив громад адмінреформі, на його думку, зумовлений ще й тим, що на сьогодні залишається невідомо, якими функціями і повноваженнями будуть наділені нові адміністративні центри: «Почавши перекроювати адміністративну карту, в Києві не вирішили повністю всі питання з передачею функцій. Це неправильно. Є багато питань, які людям не роз’яснили. Як будуть ділитися бюджетні кошти від надходжень? Що буде з комунальною власністю? Що буде із землями?».

«У людей є земельні ділянки. Вони з боями, бідами, правдами-неправдами оформлювали ці ділянки, паї, отримали на них документи, державні акти. І от тепер вони переживають, чи не доведеться їм всі ті акти переробляти. Якщо так, то це буде параліч всієї системи», — додав Я.Тиравський.

Тому, наголосив експерт, слід чітко визначити, які функції держава залишає за собою, а які передає на місцеві рівні, починаючи з фіскальних, правоохоронних органів, органів юстиції, всієї дозвільної системи і закінчуючи оформленням землі і комунального майна.

Як відомо, вчора, 16 червня, депутати Львівської обласної ради вкотре відхилили напрацьований Львівською облдержадміністрацією проект Перспективного плану об’єднання територіальних громад Львівщини.

 

 

Прес-служба Української Галицької Партії

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.