• USD: 41.60
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

Наступного тижня відбудеться Всеукраїнська проща до Страдчу

Наступного тижня відбудеться Всеукраїнська проща до Страдчу

Наступної п’ятниці, 26 червня 2015 року, з нагоди Дня мирянина та Року митрополита Андрея Шептицького, у відпустовому місці в с. Страдч, що на Яворівщині, зберуться вірні з усіх куточків України, інформує ЛМР

На Всеукраїнську прощу йдуть, щоб зцілити душі від жахів війни та отримати повний відпуст, щоб вимолити в Господа опіки, милосердя і допомоги Україні та її народу.

«Ця Всеукраїнська проща є особливою. Зокрема, її у співслужінні єпископів багатьох єпархій очолить Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, що є знаково, з огляду на події в Україні і велику потребу душпастирської опіки. Також варто наголосити, що цього року Папа Франциск в особливий спосіб відзначив Страдецьку прощу, надавши цьому святому місцю Повний Відпуст. У Декреті йдеться: «Можливість отримати Повний Відпуст всім і кожному вірному, якщо вони правдиво розкаяні, висповідані і прийняли Святе Причастя, відвідавши як паломники парафіяльну церкву в Страдчі дня 26 червня і там побожно взяли участь у богослужіннях на честь блаженних мучеників Миколи Конрада і Володимира Прийми». Також, згідно з Декретом, відпуст можна жертвувати за тих, хто найбільше очікує від нас допомоги, тобто «для помочі душам в Чистилищі», – розповідає співорганізатор прощі Зенон Боровець.

«Людям, які приходять на Страдецьку гору помолитись, Господь повертає надію і зціляє їхні душі, поранені жахами війни на Сході та кризою суспільства. Тут, в урочій тиші святої Страдецької гори, відбуваються незбагненні для розуму речі: хворі отримують зцілення, засмучені – втіху, зневірені – пораду. Щораз більше людей приходить сюди і віднаходить тут правдивий лік для своїх душ», – переконаний о. Іван Колтун, парох парафії Успення Пресвятої Богородиці с. Страдч.

Слова священика підтверджують численні свідчення, які прочани залишають у спеціальній книзі в храмі. Відтак, цього року у Всеукраїнській прощі до с. Страдч візьмуть участь захисники України, родичі загиблих, волонтери. Також до прощі традиційно долучаться узалежнені від алкоголю особи та їхні рідні.

Після Богослужіння усі охочі вже традиційно складатимуть присягу про відречення від алкоголю. Скласти її можуть не тільки узалежнені, а й їхні близькі в намірі за осіб, зранених алкоголем. Цікаво, що вже зафіксовані випадки, коли люди, які мають пристрасть до алкоголю, кидали за якийсь час пити, якщо близькі складали цю присягу в їхньому намірі під час Всеукраїнської прощі до с. Страдч.

Програма прощі

08.30 – з’їзд прочан у с. Ямельня на місце мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми.

09.00 – Молебень до блаженних.

10.00 – Піша хода до площі біля «Страдецької гори».

11.00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Патріарх Святослав.

- Присяга відречення від алкоголю.

- Молитва на освячення всякої речі.

- Похід до церкви та молитва до блаженних.

- Хресна Дорога.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: