• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

У Національному університеті імені Івана Франка запрацювала Літня Академія НАТО

У Національному університеті імені Івана Франка запрацювала Літня Академія НАТО

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у середу, 1 липня, взяв участь в урочистому відкритті Літньої Академії "НАТО в умовах новітніх ризиків: сучасні та майбутні виклики", повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

"Сьогодні на цій зустрічі присутні люди різних поколінь, які, відповідно, по-різному сприймають НАТО та його особливості. Наше головне завдання – знайти точки дотику між усіма генераціями українців і пояснити доцільність колективної системи безпеки. Потрібно запропонувати правильні моделі та месиджі, які б об’єднували все українське суспільство довкола цього питання", - сказав Олег Синютка.

Із вітальним словом до учасників Академії ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.

"Сьогодні маємо можливість обговорити питання стратегії розвитку НАТО і проаналізувати українські реалії, - звернувся - У таких умовах ми спостерігаємо дві метаморфози: від переконання один одного у доцільності розширення НАТО й імплементації його стандартів у мілітарне та політичне життя України до механізмів реалізації цих планів у найкоротший час. Час декларацій уже минув, а відтак, ми повинні обговорити конкретні кроки, аби Україна стала повноцінним членом Альянсу", - сказав професор Володимир Мельник.

До вітальних слів долучився генерал-лейтенант, Ректор Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук: "Сьогодні наше життя наповнюється фронтовим змістом й доцільністю існування держави України, що безпосередньо стосується теми сьогоднішньої зустрічі. Україна, яка зробила свій вибір на користь цивілізованого європейського вектору розвитку, бере участь у боротьбі з імперським зазіханням на світовий повоєнний устрій. І, як засвідчує історія нашої держави, ми платимо за це найвищу ціну – віддаємо життя наших воїнів-героїв, мирних жителів Донеччини і Луганщини, наших земляків і братів".

Літня Академія "НАТО в умовах новітніх ризиків" продовжила роботу у форматі пленарного засідання та круглих столів, під час яких учасники обговорили ключові питання сучасного глобального порядку, обмінялися міркуваннями щодо НАТО як відповіді на кризу в Україні й проблеми безпеки, роль OSCE SMM в останніх подіях в Україні, еволюції викликів у системі сучасної безпеки, нюансів російської агресії тощо.

Довідка

Літня Академія "НАТО в умовах новітніх ризиків: сучасні та майбутні виклики" працюватиме упродовж 1-3 липня 2015 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.  

Співпраця України з НАТО є одним із напрямків безпекової політики нашої держави, що спрямована на досягнення високих стандартів країн-членів Альянсу, взаємовигідну практичну взаємодію України з Альянсом у подоланні традиційних і нових викликів.

Сьогодні основоположними документами, що регулюють відносини України та НАТО, є Хартія про особливе партнерство за 9 липня 1997 року та Декларація про її доповнення від 21 серпня 2009 року. Окрім того, співпрацю у практичних сферах визначають 30 угод між нашою країною та Альянсом.

Захід організували Центр міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка за підтримки Центру інформації та документації НАТО, Міністерство закордонних справ України та Міністерство освіти та науки України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: