дивись.info

Бобало спростував закиди Садового щодо затягування робіт на площі перед Собором Юра

Бобало спростував закиди Садового щодо затягування робіт на площі перед Собором Юра

«Львівська політехніка» у жодних судових процесах, пов’язаних із будівництвом пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому і реконструкції скверу, участі не бере, і брати не буде. Навпаки виш усіляко підтримує та готовий надати допомогу для цієї реконструкції. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало, передає кореспондент Львівського порталу.

DSC_4846

За словами Ю. Бобала, його обурила судова справа проти будівництва пам’ятника та скверу, у яку невідомим чином втягнули політехніку без її ж відома.

«Є такий Галицький суд, де є ухвала, що «Львівська політехніка» виступає третьою особою – позивачем до Львівської міської ради та Львівської курії УГКЦ. Я коли про це довідався, моєму здивуванню не було меж. Важко виразити емоції, які мене переповняють. Якщо «Львівська політехніка» не подавала жодних документів в жодний суд, то як ми можемо виступати третьою особою?», – дивується ректор.

Водночас він розповів, що відкриття провадження відбулося за позовом Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» від імені Віри Балаш та Вікторії Садової до Львівської міськради та Львівської архиєпархії УГКЦ, з вимогою припинити дії, які призводять до нищення скверу.

«Розмови стосовно спорудження пам’ятника Шептицькому та реконструкції скверу тривають давно. Але ні я, ні «Львівська політехніка», ніколи не виступали проти спорудження пам’ятника та скверу. Мало того, весною особисто зустрічався із блаженнішим Святославом, де обговорили усі питання реконструкції і жодних проблем не було. Не розумію, чому є люди, які стверджують, що політехніка проти і це тиражується в пресі. Також ми звернулися до суду із заявою про виключення «Львівської політехніки» із числа третіх осіб, бо ця інформація не відповідає дійсності. Але дивує позиція суду. Виявилося, що для того, аби включити політехніку третьою стороною у розгляд провадження справи не потрібно було згоди «Львівської політехніки». А для того, аби виключити політехніку із цієї ганебної справи, необхідне судове рішення. Його вчора так і не прийняли, а перенесли на 15 липня», – повідомив Юрій Бобало.

7

Окрім того, ректор додав, що університет готовий допомогти із будівництвом площі.

«Львівська політехніка готова надати допомогу із допоможних робіт, де можна залучити групи студентів. Ми збирали й продовжуємо збирати кошти на спорудження пам’ятника і реконструкції площі. Закликали усіх ректорів Львова, аби й вони підтримали цю ініціативу та перераховували кошти у благодійний фонд. Жодних сумнівів і спекуляцій стосовно позиції «Львівської політехніки» відносно відзначення 150-річчя від дня народження митрополита бути не може. Ми зробимо все для того, аби цей пам’ятник з’явився і відбулась реконструкція скверу. Я офіційно заявляю, що «Львівська політехніка» в жодних судових процесах, пов’язаних із будівництвом пам’ятника Андрею Шептицькомі і реконструкції скверу, участі не бере і брати не буде. Це є офіційною позицією «Львівської політехніки»», – наголосив Юрій Бобало.

На запитання кореспондента Львівського порталу, чи ректор особисто спілкувався із активістами, які проти розширення скверу та площі й заявляють при цьому, що є представниками «Львівської політехніки», Юрій Бобало зазначив: «Наскільки мені відомо, серед цих активістів немає представників «Львівської політехніки».

І позиція профільного інституту архітектури і містобудування повністю співпадає із позицією політехніки і думкою ректора. Інша справа, що є деякі викладачі, які мають іншу думку і приходили із цим питанням до мене. Вони висували ідеї з приводу реконструкції Святоюрської гори повністю, але такий проект вимагає великих затрат. Зокрема, є ідея запустити транспорт у тунелі під сквером, але для цього потрібні мільярди доларів, а не гривень. Тому такі проекти не розглядаються, але були на слуху. Однак наші викладачі офіційно ніде не виступають із заявами, що вони проти. Хоча ініціативи наводити порядок і на самій Святоюрській горі – хороші. Ця територія не може залишатися захаращеною, тож сподіваюся, що руки церкви та громади дійдуть й до цього питання».

Водночас ректор спростував закиди мера Львова Андрія Садового щодо нібито вини політехніки в затягуванні робіт на площі. Мовляв, саме «Львівська політехніка», не дає дозвіл на перенесення дороги. «Я озвучив чітку позицію «Львівської політехніки». Ми ніколи не виступали проти побудови пам’ятника Андрею Шептицькому та реконструкції скверу. Справа в тому, що були три чи чотири проекти. Ці роботи фінансувала Львівська міська рада, але зауважень до проектів від «Львівської політехніки» не було. Наскільки відомо, усі проекти розроблялися Ігорем Кузьмуком і змінювалися від ситуації та громадської думки. І який із них втілюється сьогодні я досі не знаю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.