дивись.info

Взаємне обвинувачення і нищення пам’ятників, – це дорога в нікуди, – заява

Взаємне обвинувачення і нищення пам’ятників, – це дорога в нікуди, – заява

Взаємне обвинувачення, нищення пам’ятників та інші ворожі взаємні дії, це дорога, що веде в нікуди.

Про це йдеться у заяві щодо щорічного посилення польсько-українського конфлікту, пов’язаного з трагічними подіями, які мали місце на Волині і Східній Галичині в роки II світової війни, інформує кореспондент Дивись Інфо

Публікуємо заяву без змін:

Зі смутком і тривогою ми спостерігаємо за щорічним посиленням польсько-українського конфлікту, пов’язаного з трагічними подіями, які мали місце на Волині і Східній Галичині в роки II світової війни.

Непокоїть нас факт, що та страшна трагедія, яка забрала життя безліч невинних людей, – поляків і українців, використовується для того, щоб надалі сіяти зерна ненависті між нашими народами, чим користується сьогодні путінська машина пропаганди.  Ми апелюємо до всіх, щоб не піддавалися будь-яким спробам підбурювання до ворожнечі між нашими народами. Не даймося знову посварити!

Кожного липня ми молимося особливо за невинно вбитих наших співвітчизників, але також і українців, які загинули у безглуздому і кровопролитному конфлікті на етнічному підґрунті. Їх смерть відбивається глухою луною в наших серцях. Хай буде уроком для нашого і наступних поколінь. Ми мусимо навчитися пробачати в дусі християнської любові до ближнього! Маємо надію, що ніколи більше схожа трагедія не повториться.

Хочемо тут нагадати слова папи Франциска, який в липні 2013 року, в 70. річницю волинської трагедії, під час молитви Богородице Діво в Castel Gandolfo, сказав:

Я поєднуюсь в молитві з єпископами і вірними в Україні, зібраними в соборі в Луцьку на жалобній Месі, з нагоди 70. річниці Волинської трагедії. Ті акти, спричинені націоналістичною ідеологією під час II світової війни, привели до десятків, а навіть сотень тисяч смертельних жертв і задали рану братнім стосунками двох народів, польського і українського. Разом з духовенством Римо-Католицької Церкви в Україні і Польщі я повіряю Божому милосердю душі цих жертв, а для двох народів я прошу про милість глибокого поєднання і мирного майбутнього в надії і щирому співробітництві на користь будування спільного Царства Божого.

Минуле, навіть найбільш драматичне, не повинно нас ділити. Тільки завдяки співпраці і спільному дослідженню всіх обставин цієї страшної трагедії, ми можемо розраховувати на подальший розвиток добросусідських взаємин обох народів. Ми вважаємо, що спільним державним інтересом наших країн і народів є співпраця і спільний європейський шлях.

Взаємне обвинувачення, нищення пам’ятників та інші ворожі взаємні дії, це дорога, що веде в нікуди.

Віримо, що справжнє взаєморозуміння між нашими народами можливо тоді, коли воно спирається на правду, християнські і європейські цінності.

Вічний спокій дай Господе всім полякам i українцям, які загинули на Волині і Східній Галичині.

Партія поляків України
Головне Правління Спілки поляків в Україні
Редакційна колегія газети „Dziennik Kijowski”
Редакція газети „Słowo Polskie”
Редакція „Kurier Galicyjski”
Редакція часопису „Monitor Wołyński”

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.