дивись.info

Євгена Безніска поховають на Личаківському кладовищі

Євгена Безніска поховають на Личаківському кладовищі

Прощаємось з відомим художником. Помер художник Євген Безніско. Прощання з покійним відбудеться в неділю, а чин похорону – в понеділок на Личаківському кладовищі, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

Відтак, в неділю, 12 липня, з 12.00 до 16.00 год. відбудеться прощання в приміщенні меморіального музею-майстерні скульптора Теодозії Бриж (вул. Мартовича, 5), а о 18.00 год – парастас в Храмі Блаженного Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1). Домовина з покійним перебуватиме в храмі всю ніч.

В понеділок, 13 липня, о 12.00 год відбудеться парастас. Чин похорону відбудеться в Храмі Блаженного Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1). О 13.00 год відбудеться похорон на Личаківському кладовищі на полі №33, поряд з могилою дружини Бриж Теодозії Марківни.

Безніско Євген Іванович (19 жовтня 1937 року народження) — український графік; народний художник України (2013), лауреат Шевченківської премії (2006).

Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та закордоном.

Держані нагороди:

·                Народний художник України (24 серпня 2013) – за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

·                Заслужений художник України (1989)

·                Відзнака Президента України – ювілейна медаль «20 років незалежності України» (19 серпня 2011).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.