дивись.info

Американський фотограф відкриває виставку біля синагоги «Золота Роза» (фото)

Американський фотограф відкриває виставку біля синагоги «Золота Роза» (фото)

У середу, 15 липня, на площі Арсенальній у Львові просто неба відкривається виставка американського фотографа Джейсона Франциско «Золота Роза». За словами автора, експозиція є візуальною та текстовою медитацією про час, втрату та пам’ять довкола однієї із найбільш відомих синагог Європи. Експозиція складається з трьох частин — власне фотографій, малюнків крейдою та есе. Початок — о 18:00.

Коли Джейсон Франциско вперше відвідав руїни синагоги «Золота Роза», його вразив контраст між багатовіковою історією синагоги і пусткою, огородженою металевим парканом, якою тепер є синагога. Відтак виставка запрошує зазирнути «за цей паркан», разом подумати про минуле, теперішнє та майбутнє цього місця.

У своєму проекті, реалізованому у 2014 році, автор поєднав широкоформатні фотографії, малюнки та есе. Чорно-білі фото представляють погляд на сучасний стан будівлі, а малюнки крейдою відображають уявлення та рефлексії про синагогу, що знаходилася тут до Другої світової війни. Проект протиставляє ці суперечливі зустрічі — між уявною та реальною «Золотою Розою». Тим часом персонаж Скорботника, який з’являється у есе, промовляє одночасно голосом автора та знищеної спільноти, що колись тут жила.

Участь у відкритті виставки візьмуть:

  • Джейсон Франциско, фотограф, автор проекту
  • Борис Дорфман, громадський діяч, публіцист
  • Ірина Маґдиш, керівник управління культури Львівської міської ради
  • Наталія Алексюн, історик, професор Вищої школи єврейських студій, Туро коледж, Нью-Йорк

! Важливо наголосити, що виставка Джейсона Франциско є першою публічною подією серед тих, які супроводжуватимуть проект «Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність». «Простір Синагог» – це ініціатива спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, показ спільного минулого та творення нових меморіально-освітніх просторів у місті. Першим етапом є консервація вцілілих залишків синагоги «Золота Роза», ознакування місця Бейт Гамідрашу та створення меморіальної інсталяції «Увіковічнення». Переосмислення сучасного місця площі Арсенальної та навколо як простору єврейської історії Львова та спільної спадщини є частиною ширшого суспільного діалогу – і з минулим, і між сучасниками. Ідея виникла під час міжнародної конференції у 2008 році, а розробка концепцій та документації тривала більше п’яти років. Завершити проект планують до кінця 2016 року. Ініціатива реалізується Управлінням охорони історичного середовища ЛМР у партнерстві з Центром міської історії та Проектом українсько-німецької співпраці «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» ЛМР та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) у співпраці з єврейськими організаціями в Україні та світі.

 

Довідка:

Джейсон Франциско є фотохудожником, есеїстом, куратором та викладачем. Його проекти – це довгострокові роботи на тему єврейської історичної пам’яті в Східній Європі та Північній Америці. Він є автором численних виставок, зокрема експозиції “Незавершена пам’ять: єврейська спадщина та Голокост у Східній Галичині” у Єврейському музеї Galicia в Кракові. Джейсон Франциско мешкає у США, викладає в університеті Еморі та Стенфордському університеті (США). Він є автором багатьох статей із фотографії та візуальної культури, а також фотокритиком. Більше інформації про проекти http://jasonfrancisco.net

Контакт для довідок:

Володимир Бєглов

+380937048174

facebook.com/volodymyrbeglov

Jason_Francisco_1 Jason_Francisco_2 Jason_Francisco_3

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.