ЛАЗ таки повернуть у державну власність?

ЛАЗ таки повернуть у державну власність?

     Зокрема, питання законності приватизації майна ВАТ «Львівський автобусний завод» було обговорено під час засідання колегії, присвяченого аналізу ефективності застосування прокурорами повноважень при здійсненні представництва інтересів громадян та держави упродовж першого півріччя 2015 року.

Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба прокуратури Львівської області

На цей час за розпорядженням прокурора Львівської області Романа Федика створено групу прокурорів, яка опрацьовує відповідну документацію щодо можливості повернення у судовому порядку зазначеного об’єкта на користь держави.

Окрім того, під час засідання колегії озвучено основні напрацювання при здійсненні прокурорами представницьких повноважень.

Так, судами цьогоріч задоволено майже 400 позовів, поданих в інтересах держави та громадян на суму близько 65 млн грн. Реально стягнуто за рішеннями судів 22 млн грн.

Результативною була діяльність органів прокуратури у сфері державної та комунальної власності, зокрема повернення у власність держави неправомірно приватизованого майна державних підприємств та об’єктів інфраструктури.

До прикладу, прокуратурою Львівської області у Господарському суді м. Києва доведено незаконність приватизації частини газопроводу високого тиску ГРС “Винники” - ВО “Іскра”. Згідно з рішенням суду право власності на цей об’єкт газотранспортної системи постановлено закріпити за державою.

Також, прокуратурою у судовому порядку ініційовано повернення на користь держави цілісного майнового комплексу «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська».

Ще одним із пріоритетних напрямків роботи залишається захист інтересів держави у сфері земельних відносин. Завдяки втручанню прокурорів попереджено незаконне надання та повернуто у державну та комунальну власність земельні ділянки загальною площею 36 га.

Водночас, заявлено низку позовів про відшкодування більше 35 млн грн збитків, завданих державі унаслідок порушень законодавства щодо охорони навколишнього природного середовища. За результатами їх розгляду до бюджету відшкодовано понад 20 млн грн.

Разом з тим, під час колегії окреслено низку напрямків, де позовна діяльність повинна бути ще значно посилена. Йшлось про проблему погашення боргів із виплати заробітної плати, які на сьогодні перевищують 91 млн грн, стягнення заборгованості зі сплати орендних платежів за користування державним та комунальним майном, реагування на факти незаконного та нецільового витрачання бюджетних коштів.

Відтак, за наслідками обговорення, визначено комплекс заходів, спрямованих на вирішення зазначених проблем та підвищення ефективності застосування прокурорами повноважень при здійсненні представництва інтересів громадян та держави в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: