Завтра в мерії з представниками ОБСЄ говоритимуть про створення соціального підприємництва

Завтра у Львівській міській раді відбудеться круглий стіл з представниками ОБСЄ щодо реалізації проекту створення соціального підприємництва у Львові. Захід розпочнеться о 14.00 год у малій сесійній залі. Планується, що участь у круглому столі візьме посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

Загалом проект охопив три міста України – Житомир, Вінницю та Львів. Відтак, координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України провели регіональні круглі столи в Житомирі, Вінниці (20 липня 2015 року), а 21 липня такий захід відбудеться у Львові. На круглих столах анонсувався запуск регіональних компонентів проекту, спрямованого на підтримку розвитку соціального підприємництва як інструменту подолання викликів, що постають в зв’язку з торгівлею людьми. Проект має на меті створення нових економічних можливостей для постраждалих від торгівлі людьми та представників груп ризику, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Він також сприятиме посиленню спроможностей громадських організацій, що діють у сфері протидії торгівлі людьми, до забезпечення стійкого надання послуг з подолання проблем, пов’язаних з цим явищем.

Щоб сприяти досягненню зазначених завдань, Проект підтримує ініціативи громадських організацій у започаткуванні соціальних підприємств, які стануть джерелом фінансування їхньої діяльності в сфері протидії торгівлі людьми. Водночас, створені соціальні підприємства надаватимуть тимчасове працевлаштування постраждалим від торгівлі людьми та представникам груп ризику, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Це надасть їм можливість отримати досвід роботи та професійні навики, що поліпшить їх становище на ринку праці.

За результатами конкурсного відбору, було визначено 4 громадські організації, що пілотуватимуть власні ідеї соціального підприємництва у Вінницькій, Житомирській, Київській та Львівській областях. Зазначені заходи стали першим кроком на шляху безпосереднього заснування соціальних підприємств: малого тепличного господарства в Києві, малого швейного підприємства у Житомирі, студентської їдальні у Вінниці та ремісничої майстерні у Львові.

«Торгівля людьми є комплексним явищем, і ефективність боротьби з ним, безперечно, залежить від системності підходів та взаємодії між державними органами та громадянським суспільством. Вразливість населення до потрапляння в ситуації торгівлі людьми, серед іншого, пов’язана з пошуками кращої долі як за кордоном, так і у своїй власній країні. Засновані в рамках проекту соціальні підприємства створюватимуть реальні перспективи для посилення економічних можливостей, що матимуть позитивний вплив на інші заходи з протидії торгівлі людьми в Україні», - зазначає посол Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Проект впроваджується за фінансової підтримки урядів Канади та Норвегії, а також у тісній співпраці зі Спеціальним Представником та Координатором ОБСЄ з протидії торгівлі людьми у Відні.

Безпосереднім виконавцем проекту у Львові є Центр «Жіночі перспективи». Партнером виступає департамент економічної політики ЛМР. Термін реалізації проекту: червень 2015 – грудень 2015 року, з подальшим продовженням та виходом проекту на самоокупність.

Основними продуктами підприємства будуть вироби в техніці батіку (розпис на тканині), вироби методом валяння, унікальні роботи з дерева та інші вироби ручної роботи. Соціальне підприємство в майбутньому буде спрямовувати частину своїх прибутків на інші соціальні проекти. Вагомим елементом соціального підприємництва буде систематичне проведення навчання з підвищення професійних навичок, необхідних для подальшого працевлаштування або самозайнятості для потерпілих від торгівлі людьми та осіб з соціально незахищених груп, тимчасово переміщених осіб зі Сходу України та Криму.

Планується, що до кінця року пройдуть навчання та працевлаштуються на підприємство понад 30 осіб та ще біля 350 осіб з малозабезпеченої категорії львів’ян скористаються іншими послугами центру. Графік роботи з 9.00 до 19.00 год.

Довідка

Центр «Жіночі перспективи» - одна з перших громадських організацій в Україні, котра з 1998 року системно працює з проблемою торгівлі людьми, подолання домашнього насильства та сприяння ґендерній рівності. Бенефіціарами органзації є люди в складних життєвих ситуаціях: жертви чи потенційні жертви торгівлі людьми, потерпілі від насильства в сім»ї, безробітні, матері-одиначки тощо.

Всі послуги, що надаються в центрі, є безкоштовними. У 2014 році Центр «Жіночі перспективи» став переможцем Регіонального конкурсу «Благодійна Львівщина» у номінації «Благодійник- неурядова організація».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: