дивись.info

Невдовзі проект шахти “Любельська” може отримати шанс для розвитку

Невдовзі проект шахти “Любельська” може отримати шанс для розвитку

Сьогодні на Любельському родовищі, що у Жовківському районі, завершились роботи з контрольного буріння та відбору покладів вугілля. В подальшому інвестор очікує на міжнародну експертизу відібраних проб та підтвердження якості покладів чорного золота. Відтак, проект будівництва шахти, який розпочали ще у далекому 2006 році, отримає шанс на відновлення.

“Кінцевим результатом для нас та інвестора – Дочірнього підприємства “Сі-Сі-Ай-Любеля”, буде отримання аналізу щодо якості кам’яного вугілля в цьому басейні. Орієнтовно за два тижні такий висновок надасть визнана у цілому світі компанія SGS, яка власне й здійснюватиме експертизу”, – розповів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

Зазначимо, що компанія SGS – світовий лідер у сфері інспекційних послуг, експертизи, випробувань і сертифікації. Вона налічує більше 1650 офісів і лабораторій по всьому світу, в яких працює більше 80 тисяч співробітників.

За словами заступника голови ОДА, новий поштовх у розвитку проекту “Сі-Сі-Ай-Любеля” поклали домовленості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та керівництва компанії-інвестора. Згідно з ними після міжнародної експертизи шахта отримає додаткові можливості із залучення коштів Державного банку розвитку Китаю.

“Це дозволить нам залучити додаткові кошти інвесторів, а також гарантувати енергетичну безпеку держави. Адже за попередніми прогнозами Любельське родовище має поклади коксівного вугілля, яке на території нашої держави було лише на Донбасі. Проте сьогодні частина землі окупована російським загарбником і країна змушена купувати необхідне вугілля в інших постачальників”, – пояснив Ростислав Замлинський.

Нагадаємо, про серйозний намір розпочати будівництво шахти з видобутку вугілля на Львівщині йшлось під час робочого візиту на шахту «Межирічанська» першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігора Мартиненкова. Передбачалось, що це буде нове родовище з державними та приватними інвестиціями.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.