дивись.info

У Львові оголосили переможця відкритого архітектурного конкурсу, який збудує новий офіс для ІТ-сфери (фото)

У Львові оголосили переможця відкритого архітектурного конкурсу, який збудує новий офіс для ІТ-сфери (фото)

У Львові до 2017 року на вул. Панаса Мирного збудують новий інноваційний офіс для ІТ-сфери, у якому зможуть працювати близько тисячі людей. Сьогодні, 24 липня у Львівській міській раді відбулось оголошення переможця відкритого архітектурного конкурсу.

Переможцем конкурсу від групи компаній «Адамас» стала творча архітектурна майстерня «КУДІН» з Києва. Компанія заключила контракт на виконання комплексних робіт по проектуванню офісного центру в м. Львові по вул. П. Мирного, 24.

«Дослідження показують, що у Львові є великі промислові площі, але вони не завжди якісні, і часто не підлягають реконструкції. Також у місті з унікальною історичною спадщиною, існує хороша архітектурна школа, але якісних зразків сучасної архітектури тут фактично немає, – пояснює генеральний директор ГК «Адамас» Андрій Гаврилів. – Власне тому ми вирішили провести відкритий архітектурний конкурс на будівництво офісу для ІТ-сфери. Нам надійшло 27 заявок на участь, у підсумку, ми отримали 17 робіт, і за допомогою фахового експертного журі обрали переможця. Наша мета – була повернути довіру до самої ідеї конкурсу, яка в Україні є знівельованою через непрозорість процедури».

 

За словами Юліана Чаплінського, головного архітектора Львова, який входив до складу експертного журі, у місті зараз відбувається стрімкий ріст будівництва: «Але плеяда і архітекторів, і забудовників, як не мене, ще не готова до таких обсягів роботи. Власне, якісний розвиток архітектурної та будівельної галузі може відбуватися саме завдяки відкритим і прозорим конкурсам. Це також привабить інвесторів, які побачать результати цих конкурсів і матимуть довіру до нас».

 

Переможець конкурсу Віктор Кудін, керівник творчої архітектурної майстерні «КУДІН» додає: «Дуже добре, що в Україні почалась нова епоха із проведенням прозорих архітектурних конкурсів. Європейський досвід показує, що 90% архітекторів починають свою кар’єру саме з участі у таких конкурсах».

 

Ярослав Рущишин, директор ВАТ «Троттола», один з учасників робочої групи, яка працює над розробкою візії Львова 2025 (до групи входять підприємці, чиновники, громадські активісти тощо) ділиться попередніми висновками: «Працюючи над візією, ми вийшли на необхідність перетворення Львова на креативне місто, де люди можуть реалізувати себе, де панує взаємоповага, взаємодовіра, взаємодія та взаємовигода. ІТ-галузь у цьому контексті є пріоритетною».

 

Ярослав Любінець, голова Ради директорів компанії SoftServe, яка нещодавно відкрила новий офіс у місті додає: «В Україні зараз динамічно розвивається дві галузі – сільське господарство і ІТ. Остання є найбільш динамічною, бо це індустрія талантів. Глобальність і динамічність накладає і великі вимоги до самої філософ індустрії. Цінності нашої компанії – це працівники і клієнти, відповідно місце, де працюють одні, і де, ми зустрічаємося з іншими, має служити цим цінностями. Офіси ІТ-компаній повинні відповідати високим глобальним стандартам. Адже “великі” клієнти приймають рішення про співпрацю, дивлячись на компанію в комплексі, і офіс – дуже важливий фактор довіри клієнта до нас. Відкритість, співпраця і творчість – основи концепції, яку ми заклали у новий офіс компанії SoftServe.».

 

Додамо, що третє місце у архітектурному конкурсі від ГК «Адамас» виборов «Інститут проектування Комфортбуд», вони отримали винагороду у 25 тис. грн. Друге місце посіло проектне бюро Олександра Савельєва «Майстерня комфорту», їх приз становив 50 тис. грн.

Довідка.

Інноваційний офіс у Львові для ІТ-сфери збудують по вул. Панаса Мирного, 24 (мікрорайон «Новий Львів») на місці нежитлового приміщення (споруда 1960-х років), яке у серпні 2014 придбала група компаній «Адамас». Керуючись висновками експертизи щодо аварійного стану споруди, компанія планувала реконструкцію будівлі, проте 7 квітня 2015 року відбувся частковий обвал будівлі, як наслідок, руйнації аварійних ділянок конструкції. Опираючись на висновки експертів, компанія прийняла рішення не відновлювати застарілу конструкцію будинку, яка була типовою спорудою радянської епохи. А, підтримуючи європейський напрямок розвитку міста, – збудувати сучасний інноваційний офісний центр для IT-сфери.

 

Для реалізації цього проекту компанія голосила відкритий архітектурний конкурс «Розробка концепції будівництва офісного комплексу в м. Львові по вул. П. Мирного, 24», і запропонувала усім охочим надати власні концепції для побудови нового сучасного офісного комплексу, який втілить світові тенденції та інноваційні рішення.

 

Відкритий конкурс залучив архітекторів та групи архітекторів з досвідом створення об’єктів комерційної нерухомості зі всієї України. Конкурсні проекти представлені з таких міст як Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Київ, Дніпропетровськ, Харків. За словами організаторів конкурсу, основними критеріями оцінки проектів були креативність та унікальність ідейної концепції та проектних рішень, використання комерційних неофісних площ, вирішення паркувальних місць для автомобілів, креативність і функціональне рішення використання прилеглого скверу, вартість спорудження об’єкту.

 

До складу конкурсної комісії, яка оцінювала роботи, увійшли провідні архітектори України:

– Олександр Ярема – віце-президент Національної спілки архітекторів України (Львів);

– Юліан Чаплінський – головний архітектор м. Львова;

– Віктор Пецух – головний художник Львова;

– Ігор Паламарчук – головний архітектор та засновник Palamarchuk studio (Київ);

– Сергій Бобак – архітектурне бюро Bobak design (Київ);

– Віктор Романинець – заслужений архітектор України (Львів);

– Слава Балбек – головний архітектор та засновник 2B.GROUP (Київ);

– Андрій Гаврилів – генеральний директор групи компаній «Адамас;

– Мар’ян Кардаш – керівник проекту.

Група компаній «Адамас» налічує більше десяти підприємств, що вже понад 20 років успішно працюють у різних сферах економіки: будівництво та управління нерухомістю, роздрібна торгівля і виробництво ювелірних виробів. Одним із пріоритетних напрямів діяльності ГК «Адамас» є будівництво та управління нерухомістю, надання в оренду об’єктів нерухомості на території Західної України. Група компаній «Адамас» є забудовником житлового комплексу по вул. Демнянська, 26, кінцевий термін готовності якого – вересень 2015 року.

На фото:
– учасники дискусії: Софія Опацька, декан Львівської бізнес-школи УКУ, Андрій Гаврилів, генеральний директор групи компаній «Адамас», Ярослав Любінець, Голова Ради директорів компанії SoftServe, Ярослав Рущишин, директор ВАТ «Троттола», Юліан Чаплінський, головний архітектор Львов
а

– Андрій Гаврилів та Віктор Кудін, керівник творчої архітектурної майстерні «КУДІН», яка стала переможцем архітектурного конкурсу

Проект_переможця_фото учасники дискусії про урбаністину і розвиток ІТ-галузі А.Гаврилів та В.Кудін

Контактна особа: Мар’ян Кардаш

067 374 2008, [email protected]

Прес-служба ГК «Адамас»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.