дивись.info

У Львові 13 підприємств не проінвентаризували захисні споруди цивільної оборони

У Львові 13 підприємств не проінвентаризували захисні споруди цивільної оборони

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР звертає увагу на перелік підприємств (балансоутримувачів захисних споруд) м. Львова, які не організовують проведення технічної інвентаризації захисних споруд. Керівництво нищевказаних підприємств не виконує вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1473-р «Про підготовку та проведення у 2009-2010 роках технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)», зі змінами., повідомили Дивись Інфо у прес-службі ЛМР

– ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут»;

– ПАТ «Конвеєр»;

– ТзОВ ТВК «РАДО»;

– Державне підприємство «Дослідний завод «Хвиля»;

– ТзОВ «Сфера»;

– Державне підприємство «Львівський державний завод «ЛОРТА»;

– ТОВ «ЛАКОВАР»;

– ПАТ «Львівський керамічний завод»;

– ТзОВ «Ренесанс – Львів»;

– ТДВ «Львівавтозапчастини»;

– ПП «Галич – Кабель»;

– Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області;

– ПрАТ «Дніпрометалсервіс».

Довідка

Захист працюючих робітників і службовців (найбільшої працюючої зміни) підприємств, установ та організацій, які розміщені у зонах можливих сильних руйнувань і продовжують свою діяльність в особливий період, а також працюючої зміни чергового і лінійного персоналу підприємств, які забезпечують життєдіяльність міст та об’єктів, повинен передбачатись у сховищах (захисні споруди різних форм власності). Відповідальність за організацію заходів і утримання відповідних укриттів для них несуть керівники підприємств, установ та організацій.

Захист населення здійснюється у створеному фонді захисних споруд, за що відповідають органи місцевого самоврядування – укриттів простішого типу (підземний простір, підвальні приміщення, підземні переходи, підземні автостоянки, метрополітен, гірничі виробки тощо).

Укриття простішого типу – це споруди, які забезпечують захист людей від світлового випромінювання і уламків зруйнованих будинків, а також понижують дію проникаючої радіації, ударної хвилі вибуху і радіоактивного випромінювання на зараженій території.

Підвали та інші заглиблення і підземні приміщення й споруди, які пристосовуються під простіші укриття, повинні бути достатньо міцні, з огороджуючими конструкціями з негорючих матеріалів (бетон, камінь, цегла). В укриття у підвалах будинків рекомендовано приймати 50-300 чоловік з розрахунку 0,5-1,0 м2 на людину при об’ємі приміщень на одну людину не меншим, як 1,5 м3.

Створення фонду захисних споруд здійснюється завчасно, шляхом:

а) комплексного освоєння підземного простору для господарських потреб з урахуванням пристосування і використання його споруд і інтересах захисту населення, як то:

– пристосування під захисні споруди підвальних приміщень у будівлях та спорудах, що будуються або вже існують;

– пристосування під сховища метрополітенів та інших підземних порожнин;

б) пристосування під захисні споруди приміщень в цокольних та наземних поверхах у будівлях та спорудах, що будуються або вже існують, або будівництво окремо стоячих піднесених захисних споруд.

Захисні споруди та укриття повинні розташовуватись в межах радіусу збору осіб, що укриваються від 200 до 500 метрів і повинні приводитись у готовність для прийому населення у термін 12 годин.

При цьому проводять такі заходи:

– підсилення вхідних дверей із забезпеченням відповідної герметизації підручними матеріалами;

– проведення освітлення в підвальних приміщеннях, в тому числі аварійного (гасові лампи, ліхтарики, свічки);

– закладення наявних отворів (вікон, прорізів) дерев’яними щитами з подальшим засипанням їх землею, мішками з піском та ін.;

– влаштування отворів для вентиляції та фільтровентиляційних установок;

– влаштування відхожих місць або тимчасових туалетів;

– влаштування подачі води або створення запасів питної води (норма 3 л на добу на одну особу);

– проведення розрахунку забезпечення тимчасовими меблями для сидіння (лежання) та роботи керівного складу формування обслуговування захисної споруди (укриття);

– забезпечення сховища (укриття) першої (невідкладної) медичної допомоги;

– організація заходів по забезпеченню сховища (укриття) засобами зв’язку та оповіщення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.