дивись.info

Депутат Львівської міськради судиться через запатентовані карамельки

Депутат Львівської міськради судиться через запатентовані карамельки

Депутат Львівської міськради, співвласник «Майстерні карамелі» Артем Хмиз став власником патенту на корисну модель «Спосіб виготовлення карамельних цукерок» і тепер вимагає від конкурентів припинити порушувати його авторські права.

Як повідомляють «На закупи», Хмиз подав позов проти киянки, яка разом з чоловіком має бізнес із виробництва карамельок ручної роботи – кондитерську LOL&POP.

Як зазначено у позовній заяві, у вересні 2013 року Артем Хмиз отримав патент на корисну модель «Спосіб виготовлення карамельних цукерок», яку винайшов разом із своїм партнером по «Майстерні карамелі» Андрієм Дзюбаном.

[vbp

Впродовж 2013-2015 рр. Артем Хмиз також зареєстрував 5 патентів на промислові моделі «Цукерка» та «Цукерка Троянда». Відтак він просить суд захистити його авторські права і заборонити відповідачам виробництво та продаж карамелі, схожої на запатентовану ним та виготовлену у захищений патентом спосіб.

Відповідачами у справі виступають приватний підприємець Олена Токар та львівський підприємець Микола Сахринь. За твердженням позивача, Сахринь продавав схожі на запатентовані цукерки на вул. Сербській, 9 впродовж шести днів – «з 11.04.2015 до 15.04.2015».

Олена Токар теж оформила патент на виробництво карамелі – у січні 2015-го. «Оскільки нам погрожували патентами з 2014 року, юристи порадили також зареєструвати патент. Що ми і зробили», – пояснює вона. Запатентована Оленою технологія схожа на ту, яку запатентував Артем Хмиз.

Ця історія була б звичайною суперечкою між підприємцями, якби не один нюанс. Технологію, на яку Артему Хмизу та Олені Токар видали в Україні патенти, вже давно використовують кондитери в цілому світі для виробництва карамелі ручної роботи, пише видання.

Справу розглядатиме Галицький районний суд Львова. Перше засідання призначили на 11 серпня.

ТОВ «Майстерня карамелі» зареєстровано у травні 2014 року. Власниками є депутат Львівської міськради Артем Хмиз та депутат міськради попереднього скликання Андрій Дзюбан.

Перша кондитерська мережі відкрилась у Львові у квітні 2013 року. Зараз мережа налічує 8 кондитерських у різних містах України.

Артем Хмиз та Андрій Дзюбан також є співласниками пабу «Дублін» у проїзді Крива Липа у Львові.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.