дивись.info

Львівська ОДА та громадськість об’єднують зусилля у боротьбі з корупцією

Львівська ОДА та громадськість об’єднують зусилля у боротьбі з корупцією

Про спільні дії влади та громади у боротьби з корупцією на Львівщині сьогодні говорили під час “круглого столу”, що відбувся з ініціативи голови Львівської ОДА Олега Синютки та підтримки  Міжнародного фонду “Відродження”, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

Саме точковий підхід на рівні окремих регіонів України обрали організатори для подолання та мінімізації корупційних проявів в органах державної влади. Зокрема, на прикладі Львівщини за “круглим столом” аналітики, громадські діячі та активісти розглянули найбільш корупційні галузі та структури, а також можливість взаємодії із владою задля ефективного викорінення проявів хабарництва. За результатами цієї дискусії Міжнародний фонд “Відродження” оголосить конкурс для громадських організацій на відбір проектів щодо запобігання та протидії корупції в окремих галузях регіону.

На думку голови ОДА, сьогодні найбільша корупційна складова зосереджена у земельних питаннях та лісовому господарстві, а також на митниці, де процвітає контрабанда. “Сьогодні тільки лінивий не говорить про корупцію і це зрозуміло, адже саме вона заважає Україні нормально розвиватись та рухатись уперед. І тут простими методами, саджаючи у тюрми окремих чиновників, її не подолати. Сьогодні ми повинні напрацювати конкретний механізм і методику,  модифікувати систему взаємодії владних структур та громади. І власне така система мала б вже самостійно протидіяти цьому ганебному явищу, адже громадськість не в змозі і не повинна контролювати корупцію”, – зазначив Олег Синютка.

У дискусії виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький також розповів про досвід роботи в Одеській області, де вже запроваджено ряд ініціатив громадських організацій, направлених на уникнення корупційної складової. Він також додав, що сьогодні у керівництва Львівської області є політична воля та чітке розуміння необхідності залучення громадськості для мінімізації корупції.

Відзначимо, що в результаті жвавого обговорення громадськість запропонувала ряд підходів до вирішення цієї проблематики в окремих галузях та структурах. Серед найпроблемніших – це сфера державних закупівель, судова та правоохоронна система, які потребують серйозних реформ, необхідність зменшення та спрощення дозвільних операцій. Ще одним із побажань активістів була максимальна прозорість влади та відкритість, а також залучення громадськості на етапі формування різноманітних регіональних програм.

На завершення керівник області подякував Міжнародному фонду “Відродження” за підтримку та запропонував представникам громадських організацій напрацювати свій формат інформування та публічності для органів влади. “Ми повинні працювати разом, задля досягнення спільної мети. І вкотре довести, що Львівщина – це той регіон, який має стати взірцем для усіх інших областей нашої держави”, – резюмував він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.