дивись.info

«Вирій» вирушив у експедицію етнічними українськими землями

«Вирій» вирушив у експедицію етнічними українськими землями

9 серпня щорічний Міжнародний науково-пошуковий та освітній табір «Вирій-2015» вирушив зі Львова в експедицію етнічними українськими територіями. «Вирій-2015» традиційно складатиметься зі стаціонарної (реставраційної) та мандрівної частини, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

«Перший тиждень табору відбудеться на території Любачівщини, Закерзоння (тепер це територія Польщі), під час якого викладачі спільно із студентами кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» проведуть відновлювальні роботи на українському цвинтарі в селі Суха Воля, неподалік польсько-українського кордону», – розповів співорганізатор табору-експедиції Андрій Котлярчук.

За його словами, цвинтар села Суха Воля – новий об’єкт для реставраційної частини.

«Це українське село повністю перестало існувати у своїх передвоєнних межах, тому сьогодні цвинтар знаходиться у безлюдній місцевості посеред лісу. Цей об’єкт вирійчани вперше обрали цілком самостійно без чиїхось рекомендацій чи прохань. Для вибору місця активісти доклали чималих зусиль: консультації, опрацювання архівних карт, даних інтернету, три розвідкові виїзди», – відзначив Андрій Котлярчук.

«Перед початком таборування ми провели три ознайомчі поїздки на територію Закерзоння для пошуку місця. Насправді, це новий цікавий досвід, і дуже корисний. Ми побачили багато гарних об’єктів, які потребують відновлення», – додала співорганізатор Христина Дубницька.

Стаціонарна (реставраційна) частина триватиме 5 днів. За цей час учасники експедиції планують провести роботу з інвентаризації та паспортизації надгробків, розчистити територію, провести відновлювальні роботи та встановити інформаційну таблицю про українське село трьома мовами.

Серед учасників табору-експедиції – двоє студентів-реставраторів та випускники НУ «ЛП».

За словами організаторів, у програмі, окрім відновлення старого українського цвинтаря на території Закерзоння, відвідини тих теренів, де колись жили наші предки, знайомство з історією. Відтак, в межах табору-експедиції передбачено мандрівку визначними місцями та пам’ятками українців у Польщі (Надсяння, Західна Бойківщина, Лемківщина, Холмщина), зустрічі з тамтешніми українцями-автохтонами, лекції, дискусії, тренінги на тему історії, культури, географії етнічних українських земель за межами сучасних кордонів України.

Експедиція триватиме до 20 серпня.

vyrij

Довідка

«Вирій» – міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якого є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури і знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року, «Вирій» став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору та краєзнавчих мандрівок. На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина та Князі на території Польщі.

Організаторами «Вирію» є Громадське об’єднання «Вирій», яке об’єднує активістів громадських молодіжних організацій та студентів-реставраторів з НУ «Львівська політехніка». Серед партнерів ЛММГО «Пластове товариство «Ватага Бурлаків», Пласт-НСОУ, ЛОО «Лемківщина», ЛОМГО «Молода Лемківщина», ОУМ Спадщина, ГО «Закерзоння» (Канада), Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.