дивись.info

Польські експерти обговорили у Львові виробництво біогазу

Польські експерти обговорили у Львові виробництво біогазу

В рамках проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків – підтримка програми міста Львова», 3-6 серпня відбувся робочий візит польських експертів Фонду Агентства Регіонального Розвитку (FARR), з метою дослідження поточного стану і вивчення ресурсів міста.

Діяльність проекту передбачає здійснення науково-дослідної фази для визначення можливостей виробництва біогазу, а також передання польських знань та досвіду органам місцевого самоврядування у сфері комунального господарства.

Експерти зустрілися з представниками КП «Адміністративно-технічне управління» та фахівцями ЛМКП «Львівводоканал», з метою обговорення стану реалізації проекту та вирішення подальших кроків діяльності. Наукові працівники університету «Львівська політехніка» надали результати дослідження та розробку методики використання технології, згідно з якою буде відбуватися виробництво біогазу.

За словами к.т.н. «Львівської політехніки» Володимира Жука, мулові майданчики займають площу 22 га поруч з територією каналізаційних очисних споруд (КОС) і експлуатуються з 60-х років минулого століття, на теперішній час є перенаповнені. Завдяки проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків», вирішиться не тільки проблема електричної і теплової енергії з мулу, а і можна буде зменшити вміст органічної речовини в мулі на 50%, вміст сухих речовин на 35%, об’єм зневодненого мулу на 33%.

Окрім цього, керівник хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» Ігор Гуменний оголосив результати вимірювань 5 проб осадів на вміст важких металів. Отримані результати аналізів дозволять визначити найбільш придатну технологію утилізації осадів. Експерти зазначили необхідність продовжити лабораторні дослідження для більшої достовірності результатів.

«Цей проект профінансований на 230 тисяч злотих. За частину цієї суми куплять експериментальну машину», – зазначив координатор проекту Ярослав Марек Гопек.

На цей момент усі необхідні дослідження для Львова фінансує Міністерство закордонних справ Польщі. Вкінці року стане відомо, скільки біогазу з відходів можна виробити у Львові, і це вже вплине на подальше виділення коштів від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) для повного оновлення очисних споруд у місті.

В рамках проекту, восени запланована навчальна поїздка до Польщі представників органів місцевого самоврядування в галузі сучасних екологічних інноваційних рішень у сфері техніки і технологій, використання в загосподарюванні осадів і стоків очисних систем, виробництві біогазу та охороні навколишнього середовища.

Заключна конференція за підсумками усього проекту, під час якої будуть презентовані всі матеріали та напрацювання, здійснені в ході реалізації проекту, відбудеться вкінці року у Львові.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.