дивись.info

Ще один львівський будинок-пам’ятка отримає відреставрований балкон (фото, відео)

Ще один львівський будинок-пам’ятка отримає відреставрований балкон (фото, відео)

Балкон на вул. Братів Рогатинців, 45 раніше перебував у дуже поганому стані, – розповідають у міському управлінні охорони історичного середовища. Відтак – потребував негайного ремонту. Відповідні роботи з реставрації розпочали всередині липня та проводять, вже традиційно, у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Завершити обіцяють за місяць-півтора.

Житловий будинок, в якому знаходиться балкон, – пам’ятка архітектури місцевого значення. Та власне балкон перебував у незадовільному стані: тут були відсутні частини перил, а плита була сильно пошкоджена. Та ж частина перил, які залишились, складаються з чавунних деталей, що походять з різних часів і, ймовірно, були перенесені сюди з іншого балкону. Для того, аби відновити цілісну картину, було прийнято рішення доповнити оригінальні частини.

«Фасад будинку чітко вказує на те, що його зовнішній вигляд було видозмінено наприкінці 19-го століття, оскільки різні шари штукатурки накладаються один на одного. Найвірогідніше, що балкон з’явився тут під час ранньої фази будівництва, оскільки консолі частково покриті давнішим шаром штукатурки», – зазначили у GIZ.

Станом на зараз, тут виконано реставрацію чавунних консолей та плити, а огорожа з чавунного литва перебуває в майстерні. Керівник компанії-підрядника «Оберіг» Віктор Проданчук обіцяє: на початку осені весь балкон знову стане автентичним і виглядатиме так, як 100 років тому, – лише фарби на початках будуть яскравіші.

Загальна вартість робіт складає близько 88 тис грн. Окрім того, що реставрацію балконів фінансують міськрада та GIZ у співвідношенні 50 на 50, мешканці також зобов’язуються внести певну частку – 500 грн. «За ці надзвичайно малі кошти вони матимуть прекрасний відреставрований балкон, куди можна буде виходити і не боятись, що провалишся», – зазначає керівник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. Водночас, підкреслює – на жаль, не всі мешканці погоджуються на таке співфінансування, створюючи, таким чином, незручності не лише собі, а й іншим львів’янам та міській владі. «Балкон, начебто, є частиною квартири. Але якщо він впаде комусь на голову, то це вже буде проблема міста. У таких питаннях потрібно враховувати, що це наша спільна відповідальність», – додає Лілія Онищенко.

Загалом, цьогоріч у місті заплановано провести реставрацію та капітальний ремонт 13 балконів, серед яких, окрім того, що на вул. Братів Рогатинців, 45, також балкони на пл. Осмомисла, 1 (1 балкон), вул. Герцена, 4 (4 балкони), вул. Просвіти, 6 (2 балкони), вул. Курбаса, 8 (1 балкон), вул. Замарстинівській, 3 (2 балкони), вул. Куліша, 33 (2 балкони). Вартість усіх робіт складе майже 773 тис.грн. Половину коштів вкладає місто, половину – Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. Станом на зараз, уже завершено реставрацію балконів на вул. Бандери, 1 та капітальний ремонт балконів на вул. Хмельницького, 5. Торік було відреставровано 25 балконів у 17 будинках.

a4125 a4130 a4162

Довідка

Програма співфінансування реставрації балконів втілюється спільним проектом GIZ та Львівської міської ради «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама