дивись.info

У Львові відреставрували 50 балконів

У Львові відреставрували 50 балконів

У житловому будинку на вул.Братів Рогатинців, 45 реставрують балкон. Роботи, які розпочались всередині липня, виконує ПП «Оберіг». Вартість робіт – 88 тис.грн.

«За останні роки місто спільно з нашими німецькими колегами з GIZ відреставрувало у Львові 50 балконів. Це є не мало. Сьогодні ми маємо готову проектно-кошторисну документацію на 13 балконів, і цей балкони на вул.Братів Рогатинців за місяць-півтора буде завершений. Це і балкон, який ми фактично робимо заново, і ми зробили двері, які ведуть на балкон. Вартість реставрації цього балкону – 88 тис. грн. В бюджеті цього року ми передбачили 900 тис. грн і ще 900 тис.грн дають наші колеги. Роботи є дуже багато.

Поза тим, що цього року багато робіт виконуємо у спальних районах, ми не забуваємо про центральну частину: фасади, балкони, перемощення. На пр.Свободи повертаємо автентичну бруківку, яка була закрита асфальтом за радянських часів», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Як розповіли в GIZ, балкон житлового будинку на вул. Братів Рогатинців, 45 перебував в дуже поганому стані і потребував негайної реставрації. «Були відсутні частини перил, а плита – сильно ушкоджена. Балконні перила складаються з чавунних деталей, що походять з різних часів і, ймовірно, були перенесені сюди з іншого балкону. Для того, аби відновити цілісну картину балкону, було прийняте рішення доповнити оригінальні частини.

Фасад будинку чітко вказує на те, що його зовнішній вигляд був видозмінений в кінці 19-го століття, оскільки різні шари штукатурки накладаються один на одного. Скоріш за все, балкон тут з’явився під час ранньої фази будівництва, так як консолі частково покриті давнішим шаром штукатурки», – зазначили в GIZ.

Загалом, цього року заплановано від реставрувати 13 балконів за такими адресами: пл. Осмомисла, 1 (1 балкон), вул. Герцена, 4 (4 балкони), вул. Просвіти, 6 (2 балкони), вул. Курбаса, 8 (1 балкон), вул. Замарстинівська, 3 (2 балкони); вул. Братів Рогатинців, 45 (1 балкон), вул. Куліша, 33 (2 балкони).

Програма співфінансування реставрації балконів втілюється проектомGIZ та Львівської міської ради «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама