дивись.info

Департамент екології Львівської ОДА закликає припинити спалювати солому та стерню

Департамент екології Львівської ОДА закликає припинити спалювати солому та стерню

При спалюванні соломи та пожнивних решток в умовах низької вологості ґрунту згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус – найбільш родючий поверхневий шар грунту, внаслідок чого знижується його мікробіологічна активність. Це негативно позначається на родючості грунту. Аби запобігти негативним процесам департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає мешканців області не спалювати солому та стерню, повідомили Дивись Інфо у прес-службі ЛОДА.  

“При спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість органічної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га гною. При спалюванні 40-50 ц стерні і соломи з гектара втрачається до 20-25 кг азоту і 1500 -1700 кг вуглецю, різко погіршуються воднофізичні властивості грунту. Встановлено, що солома згорає на одному квадратному метрі за 30-40 °С, при цьому температура на поверхні ґрунту під час горіння може досягати 360 °С, на глибині 5 см – близько 50 °С. Вигорання органічної речовини ґрунту відбувається в шарі 0-5 см, а втрати води – в шарі 0-10 см. Це, без сумніву, негативно позначається на родючості грунту, оскільки на утворення 1 см його родючого шару необхідно близько 100 років”, – йдеться у зверненні.

Окрім того, повідомляють екологи, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

У вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які спричиняють людям серйозні проблеми зі здоров’ям. Йдеться про подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, головний біль. А ще ці хімікати можуть викликати ракові захворювання. Постійно   подразнюваний   димом   епітелій   слизової   оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти мікробам, особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму.

“Варто також знати, що при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищуються безхребетні тварини, які знаходять там своє укриття, – наголошує директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Олексій Балицький. – Багато видів птахів влаштовують гнізда на землі, через що теж потерпають від випалювання сухої рослинності та її залишків. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання. Але найголовніше – спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій. Виникає, наприклад, небезпека лісових і торф’яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. Слід пам’ятати, що кожен акт підпалу – це злочин проти природи”.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама