дивись.info

Пацієнтські організації підтримують ВІЛ-позитивних людей, які залишились у зоні АТО

Пацієнтські організації підтримують ВІЛ-позитивних людей, які залишились у зоні АТО

Активісти ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» займаються доставкою ліків ВІЛ-позитивним пацієнтам в зону АТО. За останніх три місяці мережа доставила необхідний запас ліків, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛМР.

У м. Луганськ було доставлено 2 312 упаковок ліків для ВІЛ-позитивних пацієнтів, у м. Донецьк – 481 упаковка. Ці препарати неможливо купити в аптеці, а їх відсутність може призвести до переривання лікування, в найгіршому випадку – до смерті. Всього сума вантажу, який було передано у період з квітня по липень 2015 року, складає 272 712 грн.

Нагадаємо, близько восьми тисяч ВІЛ­позитивних українців опинилися під загрозою смерті або погіршення стану здоров’я через переривання лікування.

«Мережа вкотре закликає державу до відповідальності перед пацієнтами, які не можуть зараз забезпечити підтримку свого здоров’я та життя. Потрібно негайно розглянути можливість доставки препаратів у зону АТО, забезпечення препаратами областей, що межують із зоною бойових дій. Доставка засобами та ціною, якими вона здійснюється зараз, не може забезпечити пацієнтів стабільним доступом до лікування, що ставить під загрозу життя та здоров’я пацієнтів», – зазначають активісти.

«Весь день в дорозі, ночівля буквально в полі біля блок-посту. Всю ніч не спала, від тривоги я ховала ліки, бо мені здавалось, що їх видно, бо пакет дуже великий. У 5:20 відкрився блок-пост, моя черга підійшла лише об 11:20. Знайшли під сидінням п’ять упаковок ліків, інші були в багажнику. Сказала, що вони там під кондиціонером, бо повинні зберігатись в холоді. Сказала, що це ліки для ВІЛ-позитивних дітей. Привели лікаря, він запитав, хто саме ВІЛ-позитивний, я відвела очі. Пропустили. Всю дорогу думала, нащо я так ризикую. Не можу інакше, бо тут люди, які не мають жодного відношення до того, що відбувається, потребують допомоги», – розповідає про доставку препаратів психолог однієї з донецьких громадських організацій.

За додатковою інформацією звертайтесь до PR-відділу ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Контактна особа – Ганна Константінова, [email protected], 044 467 75 67 (754).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама